Pro Recco-Vasas - élő közvetítés

hozzászólás, 2011.03.26.

A magyar bajnok a világ legerősebb csapata ellen játszik ma este. A Pro Recco otthonában mindenki az esélytelenek nyugalmával játszhat és eddig senki sem borította a papírformát. A Vasas célja, hogy nyolc gólnál ne kapjon többet. Közben fél szemmel követjük a Rijeka (Varga Dániel és Varga Dénes)-Mladost meccset is.

PRO RECCO-VASAS 12:6 (4:1, 3:4, 2:1, 3:0)

Nagy Viktor véd a végén.

Rossz szögből kényszerlövés, Powers kapufát lő.

Figliolit küldik ki Powersről.

Kezdődik az utolsó perc.

Felugo egy az egyben megveri védőjét, Kiss Gergelyt (igaz, közben visszarúg), közel viszi és átejti Nagy Viktort. A kétmétergyanús helyen lévő Perrone pöccinti be. Gergő leveszi a sapjáját és a vízre csapja (12:6).

Ötméteresgyanús eset a kapunknál, Tulga most nem fúj.

Kiss Gergely labdát szerez hátul, de nem tudunk megúszni.

Három perc van még a mérkőzésből.

A Recco átlag 13 gólt lőtt az idei Euroliga meccseken.

Ivovics egyedül marad a baloldalon, jön a labda és simán belövi - Nagy Viktor dühös (11:6).

Egymás után kétszer is Tempestibe lőjük a labdát kecsegtető helyzetben.

(Közben vége a Jug Dubrovnik-Herceg Novi meccsnek is, a horvátok tönkreverték a montenegróiakat, 13:6 a vége.)

Decker kipontozódik. Benedek önzetlenül passzol, az előny kimarad.

Kásás lő fölé.

Megúszunk, de Katonást állítólag szabályosan szerelik. Tulga szerint kézben volt a labda, ezért nem állították ki Ivovicsot Katonásról.

Kimaradt Vasas-előny, Katonás lövi Tempestibe.

Madaras lemásolja az előző góljai egyikét, tök ugyanoda, tök ugyanúgy, ahogy szokta (10:6). Norbi ötnél tart!

Figlioli hozza el Fülöp Bence elöl, azonnali időkérés, ahogy az várható volt.

Egy másodperccel a negyed vége előtt kiállítanak egy Vasas játékost.

Kiss Gergely lő, de nem tudja bevenni Tempesti kapuját, sarokdobás.

Nagy Viktor jól jön ki a kapujából, Perrone elől szerez labdát.

Tempesti kétszer is véd, kezd fáradni a Vasas.

Zlokovics ellen kontrát fújnak, víz alá vitte a labdát.

Három és fél perc van még a negyedből. Nagy Viktor véd.

Előnyben a Vasas, gyorsan járatjuk a ladbát, de a fór kimarad.

Madarasnak ez volt a negyedik gólja.

Madaras egyenlő létszámnál, messziről, váratlanul lő - Nagy Viktor hozzáér, de bemegy a labda a hosszúba (9:6).

Kontra Vörös ellen.

Sarokdobás után Vasas-előny, Katonás belövi a bal szélről. Szerencsés gól volt, épphogy becsúszott Tempesti és a kapufa között (8:6).

Katonást kiállítják, megint türelmesen körbemegy a labda, végül Madaras teszi be a fa mellett a rövid sarokba (8:5).

Powers lövését Tempesti védi, nagy helyzet volt pedig.

Decker megy ki - kimarad az olasz előny, pedig mindhárom reccos magyar a vízben.

Figlioli nyeri a harmadik ráúszást.

A Primorje Rijeka 8:6-ra, teljesen sima meccsen megverte a Mladost Zágráb csapatát! A magyarok megint brillíroztak, Varga Dénes 3, Varga Dániel 1 gólt lőtt.

NAGYSZÜNET

12 másodperc van hátra a negyedből, fórt kap a Vasas. Egy szögletre vagyunk jók, 8 másodperc még. Vörös belövi, de hogy! A jobbkezes center bal kézzel helyez a rövid sarokba, ahol pont egy labdányi üres hely volt csak (7:5).

Kimarad egy olasz előny, jól védekeztünk.

Filipovics megúszásgóljával megint közte három (7:4).

Hazai előny. Majdnem lejár a 20 másodperc, amikor Madaras a szokásos helyéről belövi (6:4).

Kiállítás Boskovicsról, a horvát nem cifrázza, azonnal belövi (5:4).

A negyed felén vagyunk túl. Kásás ellen kontra.

Powers akciózik elöl, kiharcol egy szögletet. A sarokdobás után Powers gyöngyörű, nagy ívű ejtése közelről (5:3).

Nagy Viktor védi Filipovics lövést.

Újabb előny, Kovács Róbert lövése a blokkról hagyja el a játékteret.

Előnyt kap a Vasas, Kiss Gergely lövése a felső kapufáról pattan a képzeletbeli gólvonalon túlra (5:2).

Olasz előny, Buricsnak küldik be húzásra, egészen pontosan Benedek, Buricsot szabálytalanul szerelik, büntető. Az ötöst Felugo a bal felső sarokba lövi, Nagy Viktor jó irányba mozdul, de nem éri el (5:1).

Gyors kontra Powers ellen. Perronét ziccerben szerelik a túloldalon.

A második ráúszáshoz egyszerre érnek oda a játékosok, bedobás van, a Vasasé a labda.

Akik a Sport2-n követik a meccset - ahol csúsztatott élő közvetítés van - eláruljuk, hogy a szünet vége felé Benedek Mór és Epres Panni lesz látható a képen :)

(Három negyeden vagyunk túl a Rijeka-Mladost meccsen, 7:4 az állás, a játékrész egyetlen hazai gólját Varga Dániel lőtte.)

Az olaszok is kapnak egy előnyt még a negyed végén, Figlioli behúzza (4:1).

Emberelőnyben játszik a Vasas. Boskovics egy passz után középről rálövi, a labda Tempestin megpattanva érkezik a kapuba (3:1).

Benedek szép passzával Perrone érkezik ziccerbe, magabiztosan belövi (3:0).

Másfél perc van még a negyedből.

Nagy Viktor bravúrral védi Zlokovics ziccerét.

Olasz emberelőny, Filipovics egyből belövi a jobb szélről (2:0).

Filipovics lő mellé, de nem sokáig birtokoljuk a labdát, Zlokovics labdát szerez.

Kiss Gergely ellen kontrát fújnak.

A negyed fele eltelt, a Vasas támadhat az egyenlítésért.

Molina lövését Nagy Viktor a kapu fölé tornássza.

Három perc telt el.

Kásás egy lefordulást követően az oldalhálóba lő.

Takácsot kiállítják, Kásás fölé lő.

Nagy Viktor véd.

Powers lövése, kapufa.

Emberelőny a túloldalon is, Buricsot kiállítják. Tempesti védi a rövid sarokra tartó lövést.

A mérkőzés első fórját a Recco kapja, Decker a kiállított játékos. Körbemegy a labda, Madaras pedig bedobja (1:0).

Kásás és Kovács Róbert úsznak a labdáért, előbbi a gyorsabb.

Kezdődik a mérkőzés!

A félidőben tovább hízott az előny, 6:2 az állás, Varga Dénes két gólnál tart.

Az első negyed után 3:1-re vezet a Rijeka, úgy, hogy a Mladostnak mindössze egy büntetőből lőtt gólra futotta.

Fél szemünk a Primorje Rijeka-Mladost Zágráb meccsen van, Varga Dániel és Varga Dénes csapata győzelmével egy lépéssel közelebb kerülhetne a Final Fourhoz.