Honvéd-Szeged - élő közvetítés

hozzászólás, 2011.05.13.

Kezdődik a Vodafone OB-1 idei szezonjának véghajrája. A bronzcsata első meccsét a Kőér utcából követjük figyelemmel.

HONVÉD-SZEGED 6:10

Salamon távolról rázúzza, Baksa megfogja.

Egy hazai akcióra van még idő.

Ahogy az ilyenkor meg van írva a nagykönyvben, húzza az időt a Szeged, tartja a labdát a támadóidő végéig.

Az utolsó perc kezdődik, fórban a Honvéd. Sapkaráncigálásért kontra a Honvéd ellen.

Molnár kap remek passzt a kapu előtt, egy ütemmel védői előtt jár. Papesz átveszi a labdát, megnézi hova lövi és higgadtan a kapuba helyez (6:10).

Kásás Zoltán időt kér, 1:49 van hátra még.

Két perc van még hátra, Salamon beadja, Hárai víz alá viszi a labdát, tehát kontra.

Szivós még a szegedi támadás közben elindul, meg is tud lépni védőitől. A rövid sarkot célozza meg, Baksa véd!

Az idő most már a Szegednek dolgozik.

Kontra Hárai ellen.

Szivós lövését Baksa üti szögletre, talán Török blokkja is lassította a lövést.

Három és fél perc van még.

Komlósi nagy gólt akaszt a bal felső sarokba (6:9).

Baksa bravúrját az egész vendég kispad megtapsolja.

Vad Lajos időt kér, 4:28 van hátra a meccsből.

Kiss Csaba Tóth Márton blokkja mellől ellövi, Gergely véd.

Komlósi távolról középre lő, Gergelynek mozdulnia sem kell.

Hárai harcol ki fórt, két ember megy a fához, mégsem ők kapják, hanem a hátul lévő Salamon, aki kapásból rálövi ugyan, de jó a blokk.

Molnárnak megy a beadás centerbe, szerelik a hazai védők.

Kiss Csabát kiállítják, Salamon lövi el középről, nincs szerencséje, kapufa.

Kiss Csaba messziről megkínálja Gergelyt egy lövéssel, a kapusnak igencsak nyújtóznia kell, de eléri.

Az utolsó ráúszást a Szeged nyeri.

11 másodperc van hátra a negyedből, előnyt kap a Honvéd, Baksa megússza egy kapufával.

Senki sem tud kapura lőni, hiába járatja hosszasan a labdát a Szeged. Amikor jön vissza a kiállított játékos, Younger hátulról kapásból rálövi, beakad (6:8).

Molnár távolról rálövi, Gergely szögletre ment. A sarokdobás után Jansikot kiállítják, Kásás Zoltán időt kér.

Hiába akad a labda Gergely hálójába, ez már dudaszón túl volt, így nincs gól.

Mátyás ejt a túloldalon, Baksának ez nem okoz különösebb gondot.

Molnár centerben átveszi a labdát, két védő szorításában kapura fordul, de a lövés gyenge, Gergely véd.

Hárai elől Somogyi szerez labdát.

Három perc van még a negyedből.

Younger vállalkozik lövésre, telibetrafálja a blokkot.

Büntető Busila ellen a negyed közepén. Szivós végzi el, bemegy, megint közte egy (6:7).

Török vagy tíz méterről lövi rá, a nagy erejű lövés a felső lécről a félpályáig pattan vissza, ismét a Szeged jöhet. Younger lő kapura egy szabaddobást, mellé.

Baksa mutat be egy nagy védést, Salamon lövését hárítja a hálóőr.

Hárai segít be hátul, megszerzik a labdát.

Molnár Tamás harcol ki ötméterest. Török Béla lövi, Gergely kiüti a jobb alsó sarokba tartó lövést!

Hárairól kiállítják Komlósit, a teljes szegedi kispad felugrik reklamálni. Az előny kimarad.

Kayesről kiállítják Jansikot, a körbejáratás után Török nagy lóbával laposan kapura lő, a labda beakad (5:7).

Bátori lövése nagyot csattan a felső lécen, de marad a labda a hazaiaknál. Egészen öt másodpercig, amikor a beadásra jól jön ki Baksa és némi védői segítséggel labdát szerez.

A harmadik ráúszást is a Honvéd nyeri.

NAGYSZÜNET

Kontra a Szeged ellen, 18 másodperce van a Honvédnak, hogy egyenlítsen.

Szivósnak rá kell lőnie a támadóidő miatt, a lövés elkerüli a kaput.

Tóth Márton kezéről lesodorják a labdát, sőt, még ki is állítanak egy hazai játékost a visszaúszásnál. Kayesnek nem jó a beadás, nehezen, de labdát szereznek a védők.

Busilát kiállítják, Bátori telibe találja a felső lécet, de a kipattanó éppen Hárai elé érkezik, aki nem hibázik (5:6).

Hiába kiabál Gergely, hogy "Figyelj a rosszkézre!", Kiss Csaba őrízetlenül érkezik és bedobja a helyzetet (4:6).

Három perc van a félidőig.

Kiss Csaba szerez meg egy rossz átadást.

Molnár Tamás góljával ismét a vendégek kerülnek lépéselőnybe (4:5).

Fórt kap a Honvéd, nem sokat teketóriáznak a fehér sapkások, Szivós szinte azonnal értékesíti a fórt (4:4).

Tóth Mártont állítják ki, Kiss Csaba vállalja a lövést a jobb szélről, a labda Bátori kezén megpattanva vágódik a kapuba (3:4).

Angyal próbálja bevenni Baksa kapuját, ez is a blokkoló kezekről megy mellé. A kapusokat nem nagyon tornáztatják ezekben a percekben.

Jansikot kiállítják, Török lövése megcsúszik Hárai blokkján, így megy a kapu mellé a labda.

Somogyi passza pontatlan keresztbe, Mátyás közbeugrik és megkaparintja a labdát. Elég sok a pontatlan passz.

Busila szerez labdát a másik kapu előtt.

Somogyit szerelik a túloldalon.

Mátyás lövése a blokkról megy fölé.

Angyal elhozza a labdát, tehát a hazaiak vezethetik a negyed első akcióját.

Emberelőny az ellentámadásnál is, már-már úgy tűnik, hogy nem lesz a fórból érdemi helyzet, amikor Mátyás középről átlövi a védelmet (3:3).

Török úszik meg a bal szélen, hiába ér oda Mátyás, már késő, Török éles szögből belövi (2:3).

Emberelőnyt kap a Honvéd, Tóth Márton kezéből azonban kicsusszan a labda.

Kontra a túloldalon is, kicsit most úsztatják a spurik a fiúkat.

Hárai víz alá viszi a labdát, így jöhet a Honvéd.

Fórban támadhatnak a vendégek, Younger messziről rálövi, nem volt jó lövés.

Salamon próbálkozik, a labda megakad a blokkok tengerében.

Kontra a Szeged ellen a negyed közepén.

A Honvéd is megkapja első előnyét, Kiss Csaba megy ki a ketrecbe. Tóth Márton ad be a jobb szélről, Mátyás a fánál várja a passzt, amelyet magabiztosan behúz (2:2).

Gór-Nagyot kiküldik, Török beadását Younger húzza a kapuba (1:2).

Három perc telt el.

Tóth Márton lő kapura Kayes mellől, pár centivel, de mellé.

Kayesnek megy a passz centerbe, Mátyás szereli a légióst.

Megúszik a Honvéd, Tóth Márton belövi a ziccert (1:1).

Török lő távolról, Gergelynek nem okoz gondot.

Fórt kap a Szeged, Bátori a kiállított játékos. Néhány passz után Youngerhez ér a labda, aki a bal szélről belövi Gergely feje fölött (0:1).

Mátyás passzát Bátori lövi kapura a bal szélről, Baksa véd.

2011.05.13. 20:09

Köszönöm a különböző \"sport\" TV-k nek hogy ennyire becsülik a vizilabdát!!! Valamely nap a csatornák között keresgélve(nem focit kerestem, hiszen az mindíg va a sportcsatornák valamelyikén) rátaláltam a fantasztikusan színvonalas Győrszemere-Teskánd MB II-es meccsre. Ezért a stáb elutazott, hogy közvetítse, de a Pesti uszodában zajló mérkőzés nem érdemel közvetítést egy olyan sportágban, ahol legalább van színvonal. Szánalmas, hogy szóban beszélünk a sportág népszerűsítéséről, csak sajnos ebben a \"média\" nem partner. Mindenütt csak foci még akkor is ha már 10-szer ismételtük? Ráadásul ha megtisztelik a sportágat egy közvetítéssel, akkor hozzájuk kell alkalmazkodni a kezdési időpontokkal, és ezért kezdődnek néha olyan későn a meccsek. Nagyon sajálatos ez a helyzet. Jó volna ezért valamit tényleg tenni!!!