Partizan Belgrád-Pro Recco élő közvetítés

hozzászólás, 2011.06.04.

Az év legjobban várt klubeseménye következik. Idén még Euroligának hívják, jövőre már Bajnokok Ligája néven fut a legrangosabb európai kupasorozat, amelynek idei fináléját a három magyart (Benedek, Kásás, Madaras) foglalkoztató, címvédő Pro Recco játssza a szerb válogatott színe-javát soraiban tudó Partizán Belgrád ellen.

AZ EUROLIGÁT A SZERB PARTIZAN BELGRÁD CSAPATA NYERTE!

PARTIZAN BELGRÁD-PRO RECCO 11:7

Benedek mesterien ad be a jobb szélről, Zlokovics lefordul az emberéről, majd szépen beteszi a labdát Nikics kapus mellett (11:7).

A szerb edző és az egész kispad ünnepel, nem is érdekli őket mi történik a vízben. Egyébként Tempesti a végállomás a Partizan akciójának végén.

Vujaszinovics labdát szerez Zlokovics elől. 1:23 van hátra, a szerbek edzője időt kér.

A Partizan táborában görögtüzek gyúltak.

Két perc van hátra. Most már mindkét csapat várja mérkőzés végét.

Kásás beadása után előnyt kap a Pro Recco, sőt, másodpercekkel később büntetőt fújnak. Kásás végzi el, kapufa...

Mitrovics ellövi Benedek blokkja mellett, nem talál kaput.

Fórt kap a Recco, Porzio időt kér, 3:25 van hátra a mérkőzésből.

Négy perc van hátra a döntőből, a szurkolók már készülnek az ünneplésre.

Benedek távoli lövését Soro kapus kiüti, marad a labda az olaszoknál. Figlioli középről, távolról lő, Soro lehúzta a rolót, ezt is védi.

Újabb Recco helyzet marad ki.

Alig több, mint öt perc van hátra.

Figlioli elöl Vujaszinovics labdát szerez, szépen kiviszi a szélre a labdát, majd beadja a Milos Korolijának, aki újabb gólt szerez, ráadásul ez még szép is volt, csavarból született (11:6).

Korolija akkor lövi el, amikor szinte teljesen letelik a támadóidő.

Fórt kap a Recco is, Soro nagyot véd, szöglet. Madaras vállalkozik következőként, Soro megfogja.

Madarast kiállítják, Milos Korolija ziccerbe kerül, rálövi, Tempesti beleér, de a labda így is túlcsorog a gólvonalon (10:6).

Víz alá viszi a labdát a center, kontra.

Negyedszer is a Recco hozza el a labdát.

Tempestit megmenti a kapufa.

Ivovics beadja a kapu elé Zlokovicsnak, ítéletet akart a center, de nem kapott.

Soro szögletre ment, ekkor pont egy perc van hátra a negyedből.

Labdát szerez a Recco, félelmetes most a meccs irama.

A Partian szurkolói elkezdték "champion"-ozni a csapatukat.

Mandicsot kiküldik húsz másodpercre, Kásás négy lóba után elengedi a labdát, amely a felső lécről vágódik az alapvonalon túlra.

A Recco játékosai még a támadóidő lejárta előtt megindulnak, érzik, hogy most már az idő ellen is küzdeniük kell.

Fórt kapnak Kásásék, Zlokovics elrontja a húzást.

Kontra a túloldalon is.

Négy perc van még a negyedből, Zlokovics ellen kontra.

Emberelőny a Partizán javára, Filipovics először még blokkol egy lövést, de utána Alekszics lő, az egész védelem tehetetlen. Ez is a kapu jobb oldalába ment, Tempesti ma már a sokadig gólját kapja oda (9:6).

Filipovics van centerbe, neki adják húzásra. Kapura is húzza, de sajnos gyengén.

Cuk azonnal válaszol a túloldalon (8:6).

Mindhárom magyar a vízben van, ők adogatják a sarokdobás után a labdát, más nemzetiségű játékos nem is ér labdához. Végül Madaras lövi el a szélről, Soro tehetetlen. Norbi a harmadik gólját szerzi (7:6).

Figlioli szerez labdát, előre küldik, Benedek beadja Kásásnak, kiküldik róla az embert. Gyors ellövi Figlioli, szöglet.

Radovics távolról megnézi, hogy Tempesti figyel-e. Figyel.

Soro védésével indul a játékrész.

A harmadik ráúszást is az olaszok nyerik.

NAGYSZÜNET

Korolija ellen kontra, a negyed utolsó támadását a Pro Recco vezetheti. Molina lő kapura, a labda egy blokkról megy mellé.

Nem figyelt a Recco, pedig megúszhatott volna...

Benedek hosszasan lóbálgat, végül nem lövi el, átadja Madarasnak, aki most nem jobb szélen van, hanem középen. Norbi nagyjából nyolc-kilenc méterről akaszt egy nagy gólt Soro kapus hálójába (7:5).

Alekszics elenged egy lövést messziről, Tempesti ezt tízből kilencszer védi, most nem (7:4).

Egy távoli szerb löket zúg el Tempesti kapuja mellett.

Két és fél perc van a félidőig.

Recco-fór, kimarad.

Tempesti véd nagyot, de marad a labda a Partizannál, sőt, előnyt is kapnak. Vujaszinovics leghátsó emberként átlövi a védelmet (6:4).

Radovicsot állítják ki, kicsit kihúzzák a védelmet a kapu elől, majd Madars rálövi, Soro azonban zárja a szöget.

Buricsot kiállítják, Pijetlovics góljával ismét vezetnek a szerbek. A Recco védelmet ezúttal nagyot hibázott (5:4).

Madaras robog végig a jobb szélen, észreveszi a túloldalon érkező Buricsot, kezére varázsolja a labdát, a csapattárs pedig bepattintja a labdát (4:4).

Burics ejt középre Zlokovicsnak, jól védekezik a Partizán, nem jut el hozzá a labda.

Perronét kiküldik, Vujaszinovics félelmetesen jól célzott lövéssel teszi a labdát a jobb alsó sarokba (4:3).

Visszaadják a kontrá, majd a visszaúszásnál kiállítanak egy Partizán-játékost, Ivovics egy passz után a bal szélről a rövidbe lövi az előnyt (3:3).

Kontra a Recco ellen.

Azonnal érkezik a válasz, Pijetlovicsra rossz ütemben ér oda Ivovics és Tempesti (3:2).

Fórt kap a Recco, pillanatok alatt ott terem a labda az így üresen maradt Zlokovics kezében, aki egy gyönyörű ejtéssel oldja meg a ziccert (2:2).

A Recco nyeri a második ráúszást is.

Benedek fejét letépik, Tibi valahogy így is kapura tud lőni, fölé.

Perrone laposan elengedett lövése megpattan egy blokkon, így lelassul a gömb, Soro szögletre tudja ütni a labdát.

Zlokovicsot kiállítják, Cuk kapásoldalról leadott lövésébe Tempesti beleér ugyan, de a labda a hálóba pattan (2:1).

Molina három védő szorításában kapura tudja lőni a labdát, Soro jól zárja a szöget.

Molina küldi kapura a labdát a bal szélről, Soro kapus megfogni nem tudja, szöglet.

Korolija csavar egyet szabaddobásból, Tempesti szögletre ment. A sarokdobás után Kásás jól nyúl bele a passzolgatásba, így kiesik az ütemből a Partizan, labdát szerez a Recco.

Négy perc van hátra az első negyedből.

Előnyt kapnak a szerbek is, Radjen lövését Milos Korolija jó ütemben húzza a kapuba (1:1).

Pijetlovicsot kiállítják, Filipovics passzát Madaras a szélről beakasztja! Akárcsak tegnap, ma is Norbi gólja nyitja a meccset! (0:1).

Vujaszinovics pontatlanul passzol középre, Burics megszerzi a labdát.

Pijetlovics kerül ziccerbe, Tempesti hatalmas bravúrt mutat be.

Gyors és precíz védekezés után támadhat a Recco, pontatlan a centerpassz, másodszor sem tud kapura lőni az olasz csapat.

A Recco nyeri az első ráúszást, az első támadás ereménytelenül zárul.

Kezdődik a mérkőzés!

Immár koncentráljunk a döntőre, amely kis csúszással, de hamarosan kezdetét veszi.

Az Euroliga idei kiírásának harmadik helyezettje a horvát Mladost Zágráb lett, miután a bronzmérkőzésen büntetőpárbajban 14:12-re legyőzte a montenegrói Budva együttesét. (A Budva két büntetőt is kihagyott.)

Nagyon izgalmas a bronzmeccs, 10:10 áll az eredményjelzőn a kétszer három perc hosszabbítás után. Így ötméteres-párbaj következik.

A Mladost csapat az ötméteres-párbaj előtt

Így valószínűleg csúszik a döntő kezdése is.

A Mladost visszajött a partiba az utolsó negyedben, 27.4 másodperccel a vége előtt 8:8 volt az állás, időt kért a zágrábi edző, és ők támadhattak. Muslim kapufára lőtte a fórt, a montenegróiaknak nem maradt idejük támadni, ezért hosszabbítás következik.

Három negyednyi játék után 7:4-re vezet a Budva a bronzmeccsen.

Az elődöntőhöz hasonlóan a döntőt is figyelemmel lehet kísérni képi közvetítés formájában az alábbi linken. Aktuális állás és kommentár nincs a stream-hez, ezért célszerű nyitva hagyni a VLV-t is :)

Benedekék természetesen már rég a helyszínen vannak, elvonultak, és csendesen melegítenek.