Honvéd-Szeged - élő közvetítés

hozzászólás, 2011.11.19.

Nem mondhatjuk, hogy a múlt heti kupadöntő visszavágója, hiszen a kupa már a szegedi vitrinben van, onnan nem viheti el senki. De azért pikáns kis meccs...

HONVÉD-SZEGED 6:8

Kigazdálkodják okosan a hátralévő időt a vendégek, Somogyi egy flegma lövést enged el a végén.

Somogyi kiáll, de utána kontra. Nyert a Szeged.

Kontra a Szeged ellen, 37 másodprec van hátra. Szivós lövését Molnár kapus bravúrral szögletre üti.

A meccs utolsó perce következik, Szivós és Hárai már nem úsznak vissza.

Kapufa, nagy szerencséje van Molnár Dávidnak, a cserekapusnak.

Gór-Nagyot kiállítják Kayesről, hamarosan követi Salamon. Kettős előny, kivédekezi a Honvéd, szinte nem volt hely, ahol be lehetett volna lőni.

2:22 van hátra.

Vincze Balázs kikéri második idejét.

Emberelőnyben a Honvéd, Kiss Csaba a kiállított játékos. Gyors passzokkal operálnak a hazaiak, meg is van az eredménye, Gór-Nagy labdájára egyetlen blokk sem ér oda (6:8).

Younger rálövi, Gergely véd, három perc van hátra a mérkőzésből.

Kapust cserélt a Szeged, folytatódik a játék. Baksa Laci Gábor Tóni bácsi kezelésbe veszi.

Jansiknak szerencséje van, mert ellövi a labdát, amit Somogyi blokkol, de már közben síp volt, előnyt kapnak a hazaiak. Jansiknak befújják a két métert. Baksa megsérül, odamegy az edző, Gábor Antal, a válogatott orvosa is. A mérkőzésen egyébként kint van Kemény Dénes szövetségi kapitány is.

Kayes elöl Gergely labdát szerez.

Ez a negyed eddig 3:0 a Honvédnak.

Szivós vagy hat méterre van a kaputól, kiemelkedik és beakasztja (5:8).

Hegedüs szabaddobást kap, rá is tudja lőni, mellé.

Hárait blokkolja Varga Péter, után Baksa labdát szerez.

Kontra a szegediek csapatkapitánya ellen.

Gór-Nagy indul meg, Varga Péter éri utol, leszereli.

Török adja be húzásra, Kunac kevssel marad le róla.

Gór-Nagy néhány lóba után betalál a jobb alsó sarokba. A Honvéd három negyed alatt lőtt ennyi gólt, mint most bő egy perc alatt (4:8).

Kayes szabaddobáshoz jut, rá kell lőnie, belepuffant a blokkba.

A Honvéd emberelőny-mutatója 0/10.

Hegedüs ellen ötméteres. Salamon lövi, a labda a felső lécről pattan a képzeletbeli gólvonalon túlra (3:8).

A Honvéd megszerzi a ráúszásnál a labdát, Vad Lajos időt kér, nem meglepő módon.

A negyed utolsó másodpercében Kayest kiállítják, így ha a Honvéd megnyeri a ráúszást, emberelőnyben kezdheti a negyedet.

Még egy kiállítás, de csak egy-két másodpercig van dupla előny, mert az egyik kiállított játékos jöhet vissza. A Szeged higgadtan végigjátssza a fórt, Somogyi fejezi be, a bal szélről lövi ki a hosszút (2:8).

Könnyed szegedi labdaszerzés. Younger adja be Kayesnek, kiállítják Gór-Nagyot. Vincze Balázs időt kér.

A gól után Turzait végleg, cserével kiállítják.

Gólt szerez a Honvéd, Tóth Márton a szerzője (2:7).

Varga Péterről kiállítják Mátyást. Juhász a megjáratott labda után rálövi rosszkéz szélről, a labda Gergelyről Varga Péter csapatkapitány elé pattan, aki bekotorja (1:7).

Varga Péternek adják be a fához, húzásra, Gergely bravúrral kiszedi a kapu torkából.

Baksa fejel szögletre egy labdát. Kovács Péter a kihagyott Honvéd-akció után kiáll, cserével, végleg.

Hegedüs is feliratkozik az eredményjelző táblára (1:6).

Szivós, Tóth Márton, Szivós, Salamon a labda útja. Salamon három méterről ellövi a kapu előtt keresztbe.

Török derékig kiemelkedik, rálövi, Gergely magabiztosan védi a rövid sarkot, ahova a labda tart.

Egy mellélövés a túloldalon, Vad Lajos kikéri első idejét.

Mátyás centerpasszát könnyedén megszerzik a hazai bekkek.

Török bombáját kiblokkolják, azt hiszem Salamon volt.

Kayes kap jó passzt Somogyitól, befordul védőjével a nyakán, majd kilövi a bal alsó sarkot (1:5).

A Honvéd nyeri a harmadik ráúszást. Az akció végén fór, Salamon a pattintása a felső lécen csattan.

"Folyamatos durva játék" - ez a hivatalos indoklása Papesz végleg cserés kiállításának.

NAGYSZÜNET

Szivós ejt Tóth Márton elé, aki kapufát lő a bal szélről, de marad a labda a hazai csapatnál. Gór-Nagy egy lapos lövést ereszt meg, Baksának nem okoz gondot.

Kontra Kayes ellen.

Kovács Péter kezére csapnak rá centerben, kimegy róla az ember. Ez az előny is kimarad, Gór-Nagy próbálta meg átlőni a blokkerdőt, amelyben megakadt a labda.

Kiss Csaba talál be átlövésből, háromra hízik a Szeged előnye (1:4).

Hárainak megy egy centerpassz, kiállítják róla az embert. Kovács Róbert a befejezőember, kapás szélről leadott lövése elsüvít a kapu előtt keresztben.

Gergely gyűjti be a labdát hátul.

A negyed közepén járunk.

Szivós bombázza rá nyolc méterről, Baksa kiüti.

Younger váratlanul, ütemtelenül lő, kapufa.

Szöglet után jön a Honvéd. Egy rossz keresztpasszra lecsapnak a vendégek, azt hiszem Younger volt.

Turzai ejt vagy hét méterről. Gergely kint állt, esélyes sem volt (1:3).

Fór a Honvédnak, Hárai száz százalékos ziccerben telibe találja a kapufát.

Kayestől szerzik meg a labdát a hazai védők.

Tóth Márton harmadszor is megpróbálja bevenni Baksa kapuját, sikertelenül.

A Szeged nyeri a második ráúszást. Török beadásáról Hegedüs centikkel marad le a kapu előtt.

Egy gyors támadásra van csak idő, Kiss Csaba távoliját Gergely simán védi.

Hárairól kiállítják az emberét, higgadtan megjáratja a labdát a hazai csapat, végül Salamon lő egy nagy kapufát, de marad a labda a Honvédnál. Távoli lövés zárja az akciót, mellé.

Ötméteres Mátyás szabálytalansága után. Somogyi belövi (1:2).

Kunac labdájába Hegedüs pöcizik bele, Gergely tolja fölé a labdát.

Két perc van hátra a negyedből.

Tóth Márton most a jobb szélről próbálkozik, ezt a lövést is védi Baksa.

Molnárnak megy a bejátszás a túloldalon, hárman mennek rá, könnyedén szerelik. Molnárt ki is állítják. Cserével, végleg.

Ezúttal Hárai harcol ki büntetőt, amelyet Szivós végez el. Mellédobja.

Tóth Márton ígéretes helyzetbe kerül, Baksa bravúrral véd.

Nem jut lövőhelyzethez a Szeged, lejár a támadóidő. Visszaúszásnál kontra, tehát megint a Tisza-partiak jöhetnek. Kunac félcsavarja zárja az akciót, nem talál kaput.

Kontra Mátyás ellen, aki bekeveredett centerbe. Egy "De miért?" elhangzik az egyik honvédos szájából.

Kapufával megússza a Szeged, támadhat a vezetésért.

Gyors egyenlítés, Turzai Gábor talál be a túloldalon (1:1).

Ötméteres, Hegedüs ellen. Salamon megy oda, belövi (1:0).

Turzai harcol ki előnyt, Somogyi a rövid saroknál nem tud betalálni, Gergely nagyszerűen véd.

Gór-Nagy jól kotor bele egy passzba, így a labda nem esik le Papesz elé, elmarad a helyzet.

Salamon bal szélről, éles szögből adja le a meccs első lövését, Baksa simán véd.