Görögország-Montenegró - élő közvetítés

hozzászólás, 2012.01.25.

Nincs telt ház, de közel vagyunk hozzá. Pedig még csak a negyeddöntők napja van. A görög-montenegrói párharc győztesével meccselünk majd péntek este az elődöntőben. Nyolctól élőzzük az ellenfélváró találkozót.

A magyar válogatott tehát Montenegró válogatottjával találkozik a péntek este 20.00-kor kezdődő európa-bajnoki elődöntőben.

Görögország-Montenegró 9:11 (4:2, 2:4, 2:4, 1:1)

Görög villámakció, mellé. Az utolsó percen belül vagyunk.

Nikola Janovics lövését Karampetsos szögletre tolja, az idő Montenegrónak kedvez, húzzák is az időt látványosan.

Két perc van hátra.

Szépen járatják a labdát a görögök előnyben, Ntoszkasz bal szélről belövi a rövidre (9:11).

Kokkinakiszt kiállítják, Mladan Janovics nagyon helyezni akar, ellövi a kapu előtt keresztbe.

Miralisz rosszkéz szélről rálövi, Scepanovics fogja.

3:46 van hátra. Érik a Montenegró-Magyarország elődöntő.

Ivovics lövését Karampetsos megakasztja, a labda megáll a gólvonalon. Görögország időt kér.

Delakasz távolról, nem túl erős.

Nikola Janovics kiállítást harcol ki. Gojkovics lövése eldönthette volna a meccset, kapufán csattan a löket.

A fáradt görög center elöl simán pöccintik el a védők a labdát.

Gojkovics ejt, Karampetsos hiába nyújtózik (8:11).

Páros kiállítás, ez a második ilyen a meccsen. Scepanovics véd.

Támadnak a görögök egy perce folyamatosan, egyelőre nincs gól.

Montenegrói emberelőny, ziccerig cicáznak, Gojkovics lövi be végül (8:10).

Esély az egyenlítésre, fórban véd nagyot Scepanovics.

Ötméterest fújnak Petrovics ellen. Miralisz belövi, közte egy (8:9).

Két perc még a negyedből.

Voulgarakisz csavarja Scepanovics válláról fölépattan. Utána kontra, majd megint. Christos Afroudakisz szabaddobásból szép gólt akaszt (7:9).

Nikola Janovics az ötös vonalán szabaddobást kap. Ejt, bent (6:9).

Ntoszkasz kapás szélről belelövi a kapusba. Kb. a negyed közepénél járunk.

Voulgarakisznek centerpassz, szerelni tudják. A túloldalon lövés a blokkba.

Mladan Janovics gólt szerez a túloldalon. 3/4 a lövési mutatója (6:8).

Görög emberelőny, Georgios Afroudakisz rosszul fejezi be.

Delakaszt kiállítják, Mladan Janovics a bal szélről belövi (6:7).

Páros kiállítás a negyed elején, a görögök öt az öt elleni támadása eredménytelenül zárul.

NAGYSZÜNET

Ígéretes előnyt puskáznak el a hellének. Sőt, hátrányba kerülnek. Nem sokáig, kontra után pár másodperc múlva vége a negyednek.

Ivovicsról nagyon lemaradnak a görög védők (6:6).

Milonakisz nagy gólt lő a bal alsó sarokba (6:5).

Zlokovics szép centerakciója után a labda a felső lécet érintve pattan az alapvonalon túlra.

Ntoszkasz nagy erejű lövést enged el, bemegy (5:5).

Fountoulisz kapufája után Drasko Brguljan megúszik, 0:3 eddig ez a negyed (4:5).

Ebben a negyedben a görög támadások egyelőre hatástalanok.

Drasko Brguljan kapufát lő az időkérés után.

Kiállítanak egy görögöt, Perobics kapitány időt kér.

Nikola Janovics izomból lő egyet, iksz (4:4).

Egyenlíthetne Montenegró, azonnal ellőnek egy fórt, felső léc.

Delakasz pattintása a kapufát érintve hagyja el a pályát.

Eladják a görögök a labdát, Zlokovics megúszik, nem érik utol (4:3).

Jól megjátszott görög fór, a montenegróiak csak pislognak. Mourikisz talál be (4:2).

Ntoszkaszt kiállítják, Radovics ellövi, kapus beleér, szöglet, nem sokkal később kontra.

Klikovacs ötről, görög kapusbravúr állítja meg a labdát.

Karampetsos hátrányban nagyot véd.

A következő görög előnynél Voulgarakisz megint ziccerbe kerül. Most kicsit megfontoltabb, lóbál kettőt, utána lövi be (3:2).

Gojkovics kiáll, Voulgarakisz ziccerben eltalálja a lécet.

Széthúzzák a görög védelmet, Gojkovics jobb szélről egyenlít (2:2).

Milonakisz távolról, Scepanovics fogja.

Paskovics kiáll, a görögök pedig lőnek egy szerencsés gólt. Miralisz lövése a blokkról pattan be (2:1).

Emberelőny Montenegrónak. Körbemegy a labda kétszer, Mladan Janovics kihagyja.

Fórt kapnak azonnal a görögök a túloldalon, Miralisz feladja, Kokkinakisz behúzza (1:1).

Montenegró nyeri az első ráúszást. Az első akció végén lábbal teszi maga elé a labdát a center, visszarántják, ötméteres. Mladan Janovics belövi (0:1).

Kezdődik a mérkőzés!

A kezdő sípszóra befutottak a magyar fiúk is.

A mai első negyeddöntőben: Olaszország-Németország 9:4. Az olaszok Szerbia válogatottjával játszanak az elődöntőben. (Közvetlenül a lefújás után nyilatkozott a vlv kamerája előtt Alex Giorgetti, az olaszok anyai ágon magyar játékosa.)