Mladost Zágráb-Szeged - élő közvetítés

hozzászólás, 2012.03.14.

A Tisza-partiak zágrábi mérkőzése nyitja a kupaszerdát. A Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén az egyértelmű cél a győzelem.

MLADOST ZÁGRÁB-SZEGED 8:6 (1:1, 3:4, 2:0, 2:1)

Youngernek centerezünk, nem kapunk ítéletet.

Kontra, 26 másodperc van hátra.

Fél perc van hátra, Baksa szögletre menti Letica lövését. Fél perc a meccsből.

Ötméterest kapunk, Molnár Papesz harcolta ki, Udovicsics ellen ítélik. Kiss Csaba vállalja, belövi! (8:6).

Vincze Balázs kikéri a második idejét, 1:15 van hátra.

Somogyi távolról lő, Pavics magabiztosan védi.

Gyorsan labdát szerzünk, két perc van még a meccsből.

Juhász bead, a centert lehúzzák, ítélet nincs. Hátraadjuk, Lehmann bemegy centerbe, megy a labda neki, nem jó.

Hinics elöl Baksa labdát szerez.

Áll a játék, valami megbeszélés zajlik a zsűriasztalnál.

Molnár Tamást kiállítják, a horvátok edzője időt kér.

(Szolnok-Sabadell 4:6 a félidőben.)

Fáradunk, látszik.

Baksa véd. Török végigúszik a szélen, ellövi keresztbe.

Younger távolról lő, Pavicsnak csemege. Öt perc van még hátra.

Kontra Radu ellen is a túloldalon.

Hosszasan járatjuk a labdát, Younger átlő, Pavics kivédi, de marad nálunk. Kiegészül a Mladost, játszogatunk-játszogatunk, majd kontra.

Molnár Tamás emberelőnyt harcol ki, Vincze Balázs időt kér.

Lefordul a Mladost, Vukicsevicsről lemaradunk, ziccerbe kerül, értékesíti (8:5).

Kayes kipontozódik.

Udovicsics szerez labdát hátul. Faultoljuk, kiállítják. Radu üresen marad, nem áll fel a védelem (7:5).

Török Béla megnyeri az utolsó ráúszást.

(A Szolnok 3:6-ra áll, négy gól kell jelen állás szerint a hosszabbításhoz.)

Somogyit kiállítják, Hegedüs belepöcköl egy passzba, így nem tudja a Mladost rálőni.

Hegedüs szabaddobást kap, amit rosszul végez el a bírók szerint, kontra.

Molnár blokkol hátul, egy perc még a negyedből.

Elöl ítéletre megyünk, nem kapunk. Kunac csendesen tudomásul veszi.

Hegedüs vadászik le egy keresztpasszt.

Kunac centerben megforgatja az emberét, majd fölé durrant.

Mallarachot kiállítják, kisebb kényszerítőzés után Pavics is villan egyet.

(Az első negyed után Szolnok-Sabadell 3:5)

Hegedüst kiállítják, megy utána Kayes is. Kettős előny tehát, Baksa félelmetesen nagyot véd, sokadszor. Marad a labda a Mladostnál, elrontják a támadást, miután kiegészülünk.

A negyed közepénél járunk.

Hegedüs szabaddobást kap, nem engedik elvégezni, kiküldik róla az embert ezért. Kiss Csaba középről elvállalja, mellé.

Bálint Gergőt kiállítják, ez a második hibája. Tisztára játsszák Leticát, aki középen emelkedik, majd belövi Baksa feje fölött (6:5).

Kiss Csaba keze sül el, a labda a felső lécről a gólvonal elé pattan.

Pavics hátbadobja az indításnál a saját játékosát, nem tudunk lefordulni kettő az egyben, bevárják a társakat a szegediek.

Rossz bejátszás Kayesnek.

Letica pattint távolról három-négy lóba után, bemegy (5:5).

Younger ellen kontrafault.

A harmadik ráúszást a Mladost nyeri. Távoli bomba, Baksa résen van.

(Szolnokon elkezdődött a Szolnok-Sabadell meccs. Két perc után 2:1 ide.)

NAGYSZÜNET

A Mladost akciójánál Kunac elöl marad. Kontrát fújnak, így indulhat üresen Kunac, aki ráviszi Pavicsra, majd higgadtan ellövi mellette (4:5).

Nyolcszor játszott eddig előnyben a Mladost, négyszer a Szeged.

Milakovicsot kiállítják, Juhász Zsolt elviszi a labdát az alapvonalhoz, feladja Töröknek a fához, aki bekotorja a kapufánál (4:4).

Gyenge szegedi lövés elöl. Szabadon lőhet az egyik horvát, Baksa kivédi.

Udovicsics szabaddobáshoz jut, elhajlik, nagy gólt lő a jobb alsó sarokba (4:3). Plusz kettőről minusz egy.

Török pattint, fölé. Utána kontra, megint a Szeged jöhet. Fórt kapunk, Vukicsevicset állítják ki. Kunac rosszul helyez, mellé.

Hihetetlen, újabb horvát fór. Vukicsevics egy passz után belövi a bal szélről (3:3).

Molnár Tamás messziről teszteli Pavicsot, kevés sikerrel.

Udovicsics labdát szerez hátul. Bálint Gergőt kiállítják, nagyon szórják a magyarokat. Baksa véd, eddig jó formában a magyar kapus.

Udovicsics jó hat méterről lő, Baksa simán fogja.

Ratko Rudics, a horvát szövetségi kapitány is jelen van.

Kontrát fújnak, pár másodperc múlva Lehmannt kiállítják a visszaúszásnál. Baksa jól véd a blokk mögött, zárja a rövid sarkot, ezt a fórt is kivédekezzük.

Fór a horvátoknak labda nélkül, Hinics így üresen marad, belövi a ziccert (2:3).

Labdát szerzünk hátul, megúszunk. Younger végigrobog a jobb szélen, ziccerbe kerül, belövi (1:3).

Másodszor is elhozzuk a labdát. Kunac adja be Kayesnek, kiküldik róla az embert. Török adja fel Kayesnek, aki hideg vérrel belövi (1:2).

Újabb kontra, ez most a mi javunkra. Egy támadásnyi idő van hátra a negyedből. Kontrafault a negyed végén.

Somogyi távoli lövése megy fölé.

Túloldalon Radunak bejátszás, szereljük. Utána a felúszásnál a semmire kontrát fújnak, megint a Mladost jöhet. Sőt, emberelőnyt kapnak. Tisztára játszák Radut, Baksa bravúrral véd.

Egyenlítünk! Kayes kap szép passzt centerben Somogyitól, az új-zélandi átveszi, belövi (1:1).

Lopják a távolságot a horvátok, majd távolról fölé lőnek.

A zágrábi edző időt kér.

Molnár és Török kényszerítőznek, utóbbi lő, éles szögből, nagy helyzet volt, Pavics nagyot védett.

Baksa jól jön ki a kapuból, labdát szerez.

Kontra után jöhet a Szeged, majd kontra után a Mladost. Sőt! Jön egy harmadik kontra is, megint Szeged. Rossz a bejátszás az akció végén a kapu elé.

A negyed közepén járunk. Bálint Gergő úszik végig a jobb szélen, kiszorított helyzetből lő, Pavics simán véd.

Pavics bemutatja az első komolyabb védését.

Horvát lövés landol az oldalhálóban.

Kontra Molnár Tamás ellen.

Harmadik horvát támadás, harmadik horvát előny. Ez már nem marad ki, Radu belövi a rövid sarokba (1:0).

Mi is előnyt kapunk, elkapkodjuk, Hegedüs kezéből kicsúszik a labda a lövés pillanatában.

Baksa nagyot véd, szöglet. Kayest kiállítják Udovicsicsről, Baksa véd hatalmasat hátrányban!

Somogyi lő a szélről, a labda a blokkon megpattanva megy mellé.

Juhászt azonnal kiállítják a túloldalon, kapufát lő a szélső, onnan a vendégekhez pattan.

A Szeged nyeri az első ráúszást. Varga Péter vállalkozik távolról, a labda elsuhan a kapufa mellett.

2012.03.14. 21:22

Szolnok-Sabadell: http://www.digisport.hu/video/8348 és Mladost-Szeged: http://www.digisport.hu/video/8349 összefoglaló. Sajnálom hogy kiesett a Szolnok, a Szeged még továbbjuthat, bár horvát bíróra horvát csapat ellen aligha számíthatnak...