Jug Dubrovnik-Vasas - élő közvetítés

hozzászólás, 2012.03.14.

A Vasas több mint harminc éve nem győzött Dubrovnikban. Épp ideje megtörni ezt a sorozatot...

VÉGEREDMÉNY: JUG DUBROVNIK - VASAS 12:8.

Vége!

Markovicsot kiállítják, azonban Vasas gól már nem születik a támadásból, Katonás lövése elszáll a kapu előtt.

30 másodperc van hátra a mérkőzésből, támadhat a Vasas, Földi László időt kér.

Jokovics lövése elszáll a kapu fölött, azonban Nagy Viktor a bírók szerint hozzáért, így sarokdobással jöhetnek a horvátok. Kevesebb mint 1 perc van hátra.

12:8 - Újabb horvát kiállítás. Katonás egyből gólra váltja azt.

Horvát lövés felpattan a kapuról, Steinmetz Barna elé, aki indítja a Vasas játékosát, aki eltalálja a kapust. Újabb kontra a horvátok ellen. Kozmetikázzák a statisztikát a bírók. Újabb kiállítás a horvátok ellen. Egy rossz passz miatt azonban nem születik gól, viszont a horvátok emberhátrányban megúsznak, de csak a kapufát találják el.

Kiállítás a túloldalon, az élettelen passz azonban elmegy a kapu mellett.

A Vasas három legfontosabb játékosa: Boskovics, Kiss Gergely és Steinmetz Ádám már nem játszhat. 3 perc 40 másodperc van hátra a mérkőzésből.

12:7 - Jokovics kíméletlenül bevágja az ötméterest.

Labdát szereznek a horvátok, Kiss Gergelyt is kiállítják, ő is kipontozódik, majd Steinmetz Ádám is a kiállítás sorsára jut és még ötméterest is ítélnek a Vasas ellen. A bírók tanácskoznak. Steinmetz Ádám piroslapot kap.

(VÉGEREDMÉNY: SZOLNOK-SABADELL 10:10. A SZOLNOK KIESETT AZ EUROKUPÁBÓL.)

11:7 - Ismét kiállítják Decker Ádámot. A horvátok járatják a labdát. Bulsje nem tud hibázni.

10:7 - Kiss Gergely ezúttal nem hibázik.

Kiss Gergelyről kiállítanak, a horvát edző balhézik, áll a játék.

10:6 - Karacs messziről a támadóidő lejártakor rápattintja, Nagy Viktornak esélye sem volt.

Kiss Gergő messziről rálövi, a kapus azonban most nem hibázik.

9:6 - Túloldalon Decker Ádámot kiállítják, megjáratják a labdát, Karacs pedig belövi.

8:6 - Kiss Gergő ötméteresét kivédi a horvát kapus, azonban Gergő a labda után úszik és átpöcköli a kapus keze fölött a labdát.

Steinmetz Ádám ötméterest harcol ki.

A 4. ráúszásnál végre a Vasas hozza el a labdát.

Vége a 3. negyednek!

Takács Bálintot kiállítják (második hibája), a lövés elakad a kezek erdejében. Lejár a kiállítás, azonban lövésig már nem jutnak el a horvátok. Nagy Viktor előredobja a labdát a megúszó Takácsnak, lövésre viszont már nincs ideje a magyar játékosnak.

Túloldalon támadószabálytalanságot ítélnek, jöhet a Vasas, azonban a horvátok labdát szereznek a kapujuk előtt.

(Szolnok-Sabadell: egy perc van hátra, 10:10! Egy hazai gólocska kell a hosszabbításhoz.)

8:5 - Steinmetz Ádám akciógólja, szépen átejtette a kapust.

8:4 - Jokovics nagyon messziről belövi. Nagy Viktor reagálni sem tudott rá.

A magyar támadás teljesen élettelennek tűnt, lejárt az idő és még lövésig sem jutott el a csapat.

7:4 - A horvátok végig adogadták a labdát, majd Bulsje védhetetlenül ellövi.

(Másfél perc van hátra a Szolnok-Sabadell meccsből, 9:10 az állás.)

A horvát kapus védi a lövést, Boskovics szabálytalankodik visszaúszásnál, kiállítják, a horvát edző időt kér. Boskovics harmadik hibája, ezzel kipontozódott.

Fazekast kiállítása túloldalon. Nagy Viktor egy az egyben védi Buslje lövését, majd az újabb horvát lövés kapufára pattan. Kontra a horvátok ellen. Dobudot kiállítják, Földi László időt kér.

Steinmetz Ádám gólt szerez, azonban támadófalt miatt elveszik azt.

6:4 - Kiállítás a túloldalon, Jokovics pillanatok alatt gólra váltja azt.

Kontrafalt a horvátok ellen, az egyenlítésért támadhat a Vasas. Kiss Gergely lövése azonban a keresztlécet találja el, a kipattanó viszont ismét a Vasasé, de lövésig se jut el a magyar csapat.

5:4 - Vámos Márton akciógóllal hozza ismét közelebb a Vasast a Jughoz.

Megszerelték a kaput, folytatódhat a mérkőzés. Nagy Viktor bravúrral véd, sarokdobás a horvátoknak.

(A negyedik negyed elején szerzett góllal 8:9-re áll a Szolnok-Sabadell mérkőzés. Két gól kell még a hosszabbításhoz.)

Összeomlott a Nagy Viktor által őrzött kapu. Áll a játék.

A ráúszás ezúttal sem sikerült a Vasasnak.

Nagyszünet!

A 2. negyed utolsó támadását vezetheti a Jug. Nagy Viktor kiúszik a kapujából és megszerzi a labdát.

Nagy Viktor újabb védése közben Steinmetz Ádámot kiállítják, így sarokdobással jöhetnek a horvátok. Kapufa, ezúttal a Vasashoz pattan labda.

Markovicsot kiállítják, már a második hibája. Egy szép labdajáratás után azonban nem születik gól, Steinmetz Ádám a kapust találja el.

Megúsznak a horvátok egy gyenge magyar támadás után, azonban Nagy Viktor védi a lövést.

5:3 - Akciógól a horvátoktól, Markovics az elkövető.

Újabb magyar labdaszerzés a Vasas kapuja előtt.

A Jug lövése messze elzúg a kapu mellett, azonban visszaúszásnál kontrát ítélnek, de ismét megszerzi a Vasas a labdát. Támadhatnak az egyenlítésért, sikertelenül.

4:3 - Fazekas Tibornak köszönhetően ezt a fórt értékesíti a Vasas.

Obradovicsot kiállítják a horvátok kapuja előtt.

Janovics ötméteresét azonban Nagy Viktor védi!

Boskovics ellen ötméterest ítélnek a Vasas kapuja előtt.

A Vasas is megkapja a kiállítást felúszás közben, azonban a kapufa lesz a lövésből és nem a Vasashoz pattan a labda.

Katonást kiállítják a második negyed első támadásánál, ez már a második kiállítása a játékosnak. A lövést azonban blokkolják.

A második ráúszásnál megint a hazaiak szerezték meg a labdát.

Vége az első negyednek!

4:2 - Janovics nem kegyelmez.

Kevesebb mint 20 másodperccel az első negyed vége előtt Steinmetzet kiállítják.

Vörök Viktor centerpozícióban fórt harcol ki, azonban gól nem születik belőle.

3:2 - Obradovics azonnal kihasználja a fórt.

Újabb magyar kiállítás, ezúttal Takácsot szórják ki.

2:2 - Vámos Márton középről, távolról rengeti meg a horvátok hálóját.

Most a horvátoknál a kiállítás, Markovics személyében.

Katonást kiállítják. Nagy Viktor bravúrral védi Jokovics ejtését.

Első negyed közepén járunk, egyelőre mindkét oldalon sikertelen támadásokat vezetnek a csapatok, így leginkább úszással telik a mérkőzés.

Kavarodás a magyar kapu előtt, először a horvátok ellen ítélnek, majd kontra, azonban Nagy Viktor biztosan védte a lövést.

2:1 - Boskovics egy az egyben megverte a védőjét, kiállítást harcolt ki és könyörtelenül bevágta.

2:0 - Azonnal gólra váltja Niksa Dobud.

Kiállítás a túloldalon is, ráadásul ismét Kiss Gergely ellen ítélnek.

Az első kiállítás a mérkőzésen, Vasas-gól azonban nem születik belőle.

1:0 - Jokovics értékesíti az ötméterest.

Janovics ötméterest harcol ki Kiss Gergellyel szemben.

A Vasas első támadásából sem sikerült gólt szerezni, a centernek való bejátszást szabályosan szerelték.

Az első ráúszásnál a Jug hozza el a labdát, azonban a támadásuk elhal a Vasas védekezésének köszönhetően.

Kezdődik a mérkőzés.

Nehezen gyűlnek a nézők, 10 perccel a kezdés előtt még félház sincs. Lehet, hogy mégsem lesz olyan forró a hangulat?!

A mérkőzés és élő közvetítésünk 18.40-kor kezdődik.

A piros-kékek délelőtt laza fakultatív edzésen vettek részt. Az ebédet és a csendespihenőt követően megbeszélést tartott a csapat. Változatlanul mindenki jól van (bár Katonás Gergő a délelőtti mozgás után a térdét fájlalta) és reménykedve várja a találkozót. Mindenki telt házra, nagy szurkolói hangorkánra számít - és persze jelentős bírói nyomásra. Ez utóbbi megnövelheti a magyar játékosok erejét: a Vasas esetében nem egyszer volt már példa arra, hogy "hátszéllel" még jobban szerepelt a csapat, mint a nélkül...

4 régi hozzászólás

buvar-kn hozzászólása
2012.03.14. 20:07

hanyingerem van az egésztöl!Farago tomibacsi gyerek korom peldakepe volt!de most olyan zöldsegeket hord össze hogy hanyok.a vassas nem mert yonayni mert a \"Nagy \"Viktor 21böl 12töt benyal.ök bezzeg mertek zonazni es kaptak is sorra a kialitasokat.erre föl a Farago aszt mondja a !negyed felebe a Vicsan kapus a Horvath valogatot gyenge pontja:na akkor meg kerdeynem Tomibacsit ki ellen volt tavaj a VBn a elödöntö?ki volt a ö kapujukba es ki a mijenkbe?gondolkodjunk mielöt beszelünk a tvbe elöbe föleg ilyen helyzetbe.Földi Laci meg a Nagy Viktor a maji legyengeb lancszem volt.