Honvéd-Vasas - élő közvetítés

hozzászólás, 2012.04.13.

Ha a Honvéd nyer, már készülhet a döntőre. Vasas-győzelem esetén vasárnap harmadik meccs.

A KÉT GYŐZELEMIG TARTÓ PÁRHARC ÁLLÁSA: 1:1. A MINDENT ELDÖNTŐ MECCS A KOMJÁDI USZODÁBAN LESZ, VASÁRNAP

HONVÉD-VASAS 8:12

Kovács Róbert lő fél perccel a vége előtt, kapufa, de marad a labda a Honvédnál. Emberelőny a végére, nem tud belőle szépíteni a Honvéd.

Szépen lassan csordogálnak az események, a Vasas húzza az időt, ahogy ilyenkor kell. Fazekas lő egy kapufát, kezdődik az utolsó perc.

Előny a Vasasnak, most megnyerhetik a meccset, ha belövik. Katonás belövi, eldőlt. (8:12). Katonásnak ez volt az ötödik gólja.

Hosszú az indítás Szivósnak, Nagy Viktor megszerzi a labdát.

Kiss Gergely centerben, szerelik. Két és fél perc még.

A fór kimarad, Gór-Nagy jól védekezik. Steinmetz Ádámot kiállítják, Kovács Róbert lövése nem találja el a kaput.

Hárai ejt középre, rosszul. Földi László kikéri a második idejét.

Katonás játszik az idővel, ami most a Vasasnak dolgozik. Katonás kezéből az akció végén kicsúszik a labda, Szivós azonnal ott terem, elhozza, megúszni nem tud.

Boskovics szabaddobásból a rövidet célozza, Lévai ezt is védi.

Kicsit több, mint öt perc van hátra, jó a meccs. A Honvéd lövése mellé.

Vörös valahogy összekaparja magának a labdát a Honvéd kapuja előtt, kapura is lő, Lévai bravúrral hárít.

Kontra a Honvéd ellen. Vad Lajos a zsűriasztalnál ül egyébként, felpattan, nem bírja ülve nézni.

Fór a Vasasnak, Steinmetz Barna asszisztját Katonás középről pontosan belövi a jobb alsó sarokba (8:11).

Steinmetz Barnát kiállítják, Salamon lövése a keresztlécet találja telibe.

A Honvéd nyeri az utolsó ráúszást.

Steinmetz Ádám - Kiss Gergely összjáték, Lévai véd nagyot.

Vámos próbál betörni, szerelik, Szivós hozza el a labdát. Tóth Márton lóbál öt méteren, az utolsó pillanatban kicsúszik a kezéből a labda, Decker mögötte szemfülesen begyűjti a labdát.

Gór-Nagy lő, mellé.

Boskovics célozza meg a jobb felső ficakot, Lévai bravúros mozdulattal kiüti, szöglet.

Zúgó Honvéd-kapufa.

Kiss Gergely Deckernek próbálja beadni, akinek lesodorják a kezéről a labdát a védők.

Hárait kiállítják, Földi László időt kér. 3:03 van hátra a harmadik negyedből.

Kovács Róbert robog végi a bal szélen, átíveli Salamonnak, akit leszerel Kiss Gergely.

Takácsot a következő támadásnál kiállítják, Steinmetz Barna labdát szerez.

Gyors válasz érkezik a túloldalon, Takács révén (8:10).

Deckert kiállítják, Szivós rálövi, a labda lelassul a blokkban és Nagy Viktor is beleér, de nem sikerül védeni. A gólvonalonbíró int, hogy a labda bement, megint közte egy (8:9).

Vörös ötméterest harcol ki. Katonás végzi el, belövi (7:9).

Drasko Brguljan vadászik le egy keresztpasszt. Két és fél perc telt el a negyedből.

Gór-Nagy laposan lő, Nagy Viktor belekotor, így pattan szögletre.

Vörös kiállítást harcol ki, kicsit kikéri a labdát a játékvezető, mert fogja a fejét Vörös. Amikor folytatódik a játék, Drasko Brguljan pattint a bal szélről, fölé.

Lévai hátrányban bravúrral véd, ezzel mutatkozik be. Salamon a bal szélen Vámos blokkja és Nagy Viktor között betalál (7:8).

A Honvéd nyeri a harmadik ráúszást. Fórban kezdenek, Nagy Viktor a végállomás, megpuszilja a labdát.

Lévai váltja Gergelyt a hazai kapuban.

NAGYSZÜNET

Szivós leszereli Kiss Gergelyt, akit ki is állítanak. Nem fogják ellőni, mert ha a Honvéd nyeri a következő ráúszást, akkor emberelőnyben kezdhetik a negyedet.

Szivós távolról rálövi, a labda megpattan a blokkon, majd egy nagy ívet leírva a süllyedő Nagy Viktor mögött a kapuba pottyan (6:8).

Steinmetz Barna beadja öccsének, Steinmetz Ádámnak a kapu elé. A csapatkapitány átveszi, kapura fordul és higgadtan beteszi Gergely mellett (5:8).

Tóth Márton a félpályán nézi, hogy kinek adhatja. Észreveszi, hogy Nagy Viktor nem rá figyel, céloz, lő, meglövi a meccs gólját! (5:7).

Gór-Nagyot kiállítják, Gergely bravúrral véd hátrányban.

Két perc még a negyedből.

Négy-öt gyors passz után Gór-Nagy megtalálja a helyet a jobb alsó sarokba (4:7).

Takácsot kiállítják, Tóth Imre időt kér (Vad Lajos vezetőedző a szerdai piros lapja miatt eltiltását tölti).

Vámos kiemelkedik hat méternél, lő, a labda a felső lécről pattan a plafonra, olyan ereje volt a lövésnek. Oldalról bírói labda, Tóth Márton megszerzi.

Kontra a Honvéd ellen.

Hárait visszaúszásnál kiállítják a negyed közepén. Gyorsan felúszik a Vasas, van idejük megcsinálni a figurát, melynek végén Steinmetz Barna lövi át a védelmet (3:7).

Vörös előnyt harcol ki, Vámos lő a szélről, a labda a felső lécet súrolva hagyja el a pályát.

Szivós kapáslövése nagyon erős, de mellé megy.

Vámos úszik fel a szélen, bevárja a társakat. Hátrapasszol Boskovicsnak, aki egy passzt vált Katonással. Végül a horvát bombázza kapura, nagy gólt akaszt (3:6).

Előny a túloldalon. Már jön vissza az ember, amikor Tóth Márton középről rálövi, kapufa.

Először a meccsen emberelőnyben a Vasas. Katonásra játsszák ki a figurát, aki a bal szélről belövi a rövidre (3:5).

Fórt kap a Honvéd a túloldalon, Kiss Gergely a kiállított. Szivós kétszer lő nagyon éles szögből a bal szélről, először Nagy Viktor véd, utána blokkolják.

A Vasas nyeri a második ráúszást is. Gergely az akció végállomása.

Steinmetz Barna a támadóidő végén rálövi, a labda megpattan egy blokkoló kézen, úgy vágódik a kapuba (3:4).

Mátyás szerezte az eddigi három Honvéd-gólt.

Hárai újabb előnyt harcol ki, most Takács megy ki róla. Mátyás ismét remekül helyezkedik, észreveszik, kiszolgálják, közelről magabiztosan belövi (3:3).

Steinmetz Barna ziccerbe kerül a túloldalon, magabiztosan belövi (2:3).

A túloldalon kiállítás, Katonás. A meccs első fórja. Elhamarkodja a Honvéd, levadásszák az első passzt.

Boskovics centerezni próbál Steinmetz Ádámnak, Hárai azonban belepöccint a beadásba.

Szivós tüzel nagy erővel vagy nyolcról, mellé.

Katonás átlövésből próbálkozik, Gergelynek nem okoz gondot.

Kiss Gergely lő a jobb szélről, Gergely beleér, de már csak besegíteni tudja (2:2).

Egy csavar a túloldalon is, Tóth Márton az elkövető, kapufa!

Boskovics beadásást Vörös kapura csavarja, Gergely bravúrral megfogja.

Nagy helyzetig játssza ki az akciót a Honvéd, Tóth Márton lő, Nagy Viktor nagy bravúrral szögletre paskolja a labdát. Utána kapufa, félpályáig pattan vissza a labda, még mindig a hazaiak jöhetnek. Szivós beadását Mátyás beüti (2:1).

Vörösnek megy a centerpassz, Szivós szereli.

Gór-Nagy és Mátyás passzolgatnak, végül utóbbi keze elsül, szép gólt akaszt pattintásból (1:1).

Katonás leghátsó emberként egy jól célzott lapost lövést vállal, a labda a bal alsó sarokban landol (0:1).

Salamon pár lóba után rálövi, megakad a labda egy blokkon, Nagy Viktor összeszedi a gólvonalon.

Az első támadás végén Kiss Gergely lövi el, Salamon blokkolja, de visszapattan a labda Gergőhöz. Megint ő lő, Gergely szögletre ment. Steinmetz Ádám centerből kapura tudja tenni a labdát, pontosabban kicsit fölé.

A Vasas nyeri az első ráúszást.

Kezdődik a mérkőzés!

A lelátók megteltek, Kemény Dénes szövetségi kapitány is a helyszínen tekinti meg az elődöntőt.

A találkozó 18.30-kor kezdődik.

11 régi hozzászólás

balzs hozzászólása
balzs35439
2012.04.14. 18:45

Punkinak is köszönöm a választ, így érthető.

punki hozzászólása
punki35437
2012.04.14. 15:53

És ráadásul a kiállítása után nem a zsűriasztalhoz ült le, hanem a csapat mögül irányította a csapatát, majd pedig az 5métereseknél simán visszament a büntetődobókhoz instrukciókat adni a medence szélére! Nem vagyok szabálykönyvtudor,de ez többmeccses eltiltást is érne!! Szerintem!

punki35436
2012.04.14. 15:50

Balzsnak válaszolnék. Először sárga lapot kapott a Lajos reklamálásért, majd később, az utolsó negyedben felrúgta a reklámtáblát az újabb látványos reklamálása közben! Szóval nem ártatlanul állították ki!

balzs35435
2012.04.14. 10:48

Köszönöm a választ, bár az általában sárga szokott lenni... Pl. a múlt heti olimpiai selejtezőn a kanadaiak szerb edzője azért kapott piros lapot, mert mérgében berúgta a medencébe az egyik reklámtáblát. Vagy az egyik holland játékos mikor nem értett egyet a bíró ítéletével kinevette, a bíró pedig úgy gondolta hogy inkább ő nevet a végén és piros lappal jutalmazta...

szerk hozzászólása
szerk35434
2012.04.13. 23:21

Gondolom, reklamálásért.

balzs35433
2012.04.13. 23:11

Bocsánat, rosszul fogalmaztam meg a kérdést, miért kapott piros lapot? (A múltkori meccsjelenetes videón csak az látszott hogy felmutatja neki a lapot a bíró, az nem hogy miért.)

szerk35432
2012.04.13. 22:40

A Komjádiban piros lapot kapott.

balzs35431
2012.04.13. 22:15

Csak kíváncsiságból: miért volt eltiltva Vad Lajos?

punki35430
2012.04.13. 21:28

Szép volt fiúk! Szép volt Barna! Szép volt Katonás Geri!! Várom Mihot, Kiss Gergőt és Vámos Marcit!!

APREAND hozzászólása
APREAND35429
2012.04.13. 20:55

Igen. ez a visszataszító,egy edző részéről.Ha kiállitanak egy kulcs játékost szándékos balhéért azért kap az edzőtöl mert fegyelmezetlen.Ha őt küldik ki mint edzőt azt a bírokra fogja.Észre se veszi,hogy ezel csak a csapatának árt.Innentől a játékosok is elhiszik hogy a bírók tehetnek a mérközésről.Ha viszont elemeznék az egy-egy elveszitett meccs statisztikáját akkor meglepődnének.De ezt nem akarják,jobb a homokba dugot fej.Vidéki csapatoknak szurkolok,de szimpatikus a Honvéd ezt a szimpátiát töri meg sorozatban a nyilatkozatival és megnyilvánulásaival Vad lajos

Rebo hozzászólása
Rebo35428
2012.04.13. 20:01

Azért Vad Lajosnak óriási gratuláció ! Az, hogy volt bőr a képén bírózni ( már a meccs előtt is, aztán utána is ), azt bizinyitja, hogy vastagabb bőre van mint egy krokodilnak. Gondolom arra számit, hogy vasárnap, még a szerdainál is \"korrektebb\" lesz a játékvezetés. Csak remélni tudom, hogy nem jön be neki.