hozzászólás, 2012.04.25.

A bronzcsata második fordulója. Ha a Szeged nyer, akkor el is dől.

A 2011/2012-ES VODAFONE OB-1 BAJNOKSÁG BRONZÉRMESE A SZEGED CSAPATA

HONVÉD-SZEGED 12:13

Izgalmas végjáték. Fórt kap a Szeged, na mi lesz itt? Senki sem mer lőni, időt is akar húzni a Szeged. Kunac centerezik, Molnár átveszi, Gergely bravúrral véd. Másodpercek vannak hátra. Törököt kiállítják, taktikusan nem engedi elvégezni a Kovács Róbertnek megítélt szabaddobást. 1.6 másodperc van hátra, repül a lövés, fölé.

1:08 van hátra.

Szivós kerül ziccerbe a túloldalon, Baksa szabálytalan vele szemben, ötméteres. Younger lesz az ideiglenes kapus, a sértett, Szivós végzi el a büntetőt. Vincze Balázs sárgát kap reklamálásért. Szivós magabiztosan belövi a jobb alsó sarokba (12:13).

Kiss Csaba eldöntheti a meccset, kihagyja a ziccert.

Angyal két méteren belül volt, de Baksa egyébként is védett. Kontra, egyébként.

Jansik jól mozdul Molnár elé, egy gólra feljöhet a Honvéd. Szivós újabb előnyt harcol ki, Vad Lajos kikéri második idejét. 1:48 a hátralévő idő.

Kunac labdát veszít elöl. Kiss Csabát kiállítják, mert nem engedte elvégezni Szivósnak a kiállítást, Kovács Róbert belövi a fórt (11:13).

Tóth Márton középről rábikázza, Baksa kivédi, három percen belül vagyunk.

Még egy kontra, kicsit úsznak a fiúk.

Kontra itt is, 3:33 a hátralévő idő.

Kovács Róbert blokkba lő, de marad a labda a Honvédnál.

Labdát szereznek a vendégek, eldönthetik a meccset. Papesz rutinosan lenyeli a labdát. Kiss Csaba rálövi a támadóidő végén, szöglet. Molnár és Szivós birkóznak egyet a kapu előtt, előbbi ellen kontrát fújnak.

5:14 van hátra.

Tóth Mártont kiállítják, Varga Péter húzza kapura Kunac beadásást, Gergely szögletre ment. Másodjára Kayesnak száll be a labda, behúzza (10:13).

Tóth Márton mérgelődik nagyot, és fájlalja a tarkóját, valószínűleg kapott egyet, amit nem vettek észre.

Kayes ellen kontra.

Fór, Kayes megy a ketrecbe, Kovács Róbert hatalmas lóbák után beragasztja a labdát a kapu jobb oldalába (10:12).

Kunac kiharcol egy emberelőnyt, Vad Lajos begyűjt egy sárga lapot. Somogyi iszonyatos erővel rázúzza a bal szélről, a rövid sarokra tartó lövésbe Gergely beleér ugyan, de bemegy (9:12).

Kovács Péternek megy a centerpasszt, víz alá vitt labdát fújnak.

A Honvéd nyeri az utolsó ráúszást. (A rendes játékidőben.)

Tóth Márton harcol ki emberelőnyt, Hangody rosszt keresztlabdája után még valahogy kihoznak egy szögletet a hazaiak a fórból. Kiegészül a Szeged, harminc másodperc van hátra a negyedből. Végig is játsszák az időt, kontra lesz az akció vége.

Gergely véd bravúrral.

Szivós nagy formában van, távolról akaszt nagy gólt (9:11). Harmadik gólja.

Jansik szerzi meg a labdát a szegedi beadásnál.

Szivós emelkedik ziccerben lövésre, Török visszarántja, ötméteres. Tóth Márton megy oda elvégezni, kihagyja!

Angyal emelkedik a fánál nagyon magasra, ezzel le is szedi a centernek szánt beadást.

Szivóst kiállítják, Vincze Balázs időt kér. 3:07 van hátra a harmadik negyedből.

Páros kiállítás, a Honvéd támadhat, elrontják a beadást.

Kiss Csaba szerez labdát Mátyás elöl.

Bő három perc telt el a negyedből.

Angyal érkezik egy hosszú fához adott beadásra, behúzza (8:11).

Labdát szereznek a Tisza-partiak, Kayes megúszik, egy az egyben viszi rá Gergelyre, magabiztosan belövi a ziccert (7:11).

Szinte minden támadás góllal ér véget, Kiss Csaba lövi a vendégek tizedik, saját maga harmadik gólját (7:10).

Büntet a Honvéd, Tóth Márton lő gólt a túloldalon, kicsit most szétszakadt a pálya (7:9).

Lefordul a Szeged, Gergely azonban hatalmas bravúrral védi Kunac ziccerét.

Potyognak a gólok, Kiss Csaba az újabb találat szerzője (6:9).

Érkezik a villámgyors válasz a túloldalon, Jansik révén (6:8).

Sikertelen hazai akció után Hegedüs talál be, ismét közte három, mint a meccs elején (5:8).

A Honvéd nyeri a harmadik ráúszást.

NAGYSZÜNET

Kiss Csaba időhiány miatt rálövi kiszorított helyzetből, esélye sincs.

Szivós tanári módon tör be a kapu elé, Hangody odateszi neki a labdát, Szivós pedig két méterről behúzza a rövid sarokba (5:7).

Fór a Szegednek, Jansik megy a ketrecbe. Kiss Csaba nehézkesen veszi át a labdát a jobb szélen, de végül összeszedi, felveszi, keményen belövi (4:7).

Tóth Márton kapásból lő, Hegedüs blokkol.

Younger akaszt egy szép gólt messziről (4:6).

Szivós messziről célozza meg a hosszú lapost, Baksa szögletre tud csak menteni. Ezután Hangody László beadását szerzik meg a szegedi bekkek.

Kiss Csaba lövését Szivós blokkolja, de marad a labda a Tisza-partiaknál. Ezt egy rossz beadást követi.

Baksánál köt ki a labda a negyed közepén.

Kunac nagyon éles szögből elég rosszul céloz, fölé.

Juhászt kiállítják, Szivós feladja Kovács Péternek a rövid fához, aki rálövi, Baksa bravúrral kihalássza a kapu torkából.

Szivós átlövi a védelmet az emberelőny végén (4:5).

Kontra a Szeged ellen, sőt, Varga Pétert még ki is állítják a visszaúszásnál. Vad Lajos időt kér.

Szivós ejtése nem lepi meg Baksát.

Molnár harcol ki kiállítást, ő lövi be az előnyt (3:5).

Kovács Róbert gólt szerez az ellentámadásból, egy gólra zárkózik a hazai csapat (3:4).

A Szeged nyeri a második ráúszást, Gergely a végállomás.

Gergely-bravúr a neged végére.

A Szeged támadását Szivós hiúsítja meg, hátul csen passzt. Utána szép indítás repül Tóth Mártonnak, aki ziccerbe kerül, magabiztosan belövi (2:4).

Fór kap a Honvéd, kimarad.

Varga Péter ellen kontrát fújnak, amikor kapura akar fordulni.

Baksa véd nagyot.

Somogyi is gólt lő, ő is a bal szélről mattolja Gergelyt (1:4).

Török megúszik kapás szélen, végig viszi, majd a bal felsőbe ragasztja a labdát (1:3).

Salamon beadásába belenyúl a védelem, így labdát szerez.

Molnár Tamás góljával azonnal visszaveszi a vezetést (1:2).

Villámgyors egyenlítés Kovács Péter jóvoltából (1:1).

Fórt kap a Szeged, Salamon a kiállított. Kunac szúrja kapura a labdát, Gergely a rövid sarokra tartó lövést szögletre tolja. A sarokdobás után újabb fór a Szegednek, Molnár rálövi, megakad a labda a blokkban, de marad a vendégeknél. Kiegészül a Honvéd, de Kunac így is be tudja lőni a jobb szélről (0:1).

Kunac ugrik ki a védelemből és szerez labdát.

Török robog végig a bal szélen, beadja, Varga Péter kezéről lesodorják a labdát.

Tóth Márton víz alá viszi a labdát a túloldalon.