Eger-Vasas - élő közvetítés

hozzászólás, 2012.04.26.

A bajnoki címvédő az életéért küzd, hiszen ha nyer a Vasas, akkor vége a döntőnek.

A HARMADIK, MINDENT ELDÖNTŐ MÉRKŐZÉS VASÁRNAP LESZ, A KOMJÁDI USZODÁBAN

EGER-VASAS 10:7

Eldugja a labdát az Eger.

Decker kiállítást harcol ki, Vörös belövi a felső léc alá a feladott labdát (10:7).

Az utolsó perc kezdődik. Takács rálövi a támadóidő végén, Szécsi szögletre ment.

Fülöpöt kiállítják, Naganuma váltja gólra az emberelőnyt (10:6).

Vörösről kiállítják az embert, Szécsi újabb bravúrt mutat be.

Fór a Vasasnak, Takács rákészül, nagy erővel rálövi, Szécsi bravúrral védi.

Fazekas lesodorja a labdát Varga II. Zsolt kezéről.

Takács centerezni próbál, de egy neki háttal álló játékos blokkját találja el.

Négy percen belül vagyunk.

Graham lóbál, rálövi, megakad a blokkban.

Előnyt kap a Vasas, Vámos kezéből a lövés pillanatában kicsúszik a labda, a lövés így nagyon rossz lesz, méterekkel megy fölé.

Földi László időt kér. 4:50 van hátra.

Steinmetz Barna rossz beadása gyakorlatilag a vendégek ölébe hullik.

Biros kezéből kicsúszik a labda, de marad a labda a hazaiaknál. Hosnyánszky kiadja a szélre, érkezik Mezei, de már két métert fújnak.

Deckert kiállítják Semanról, Gerendás György kikéri második idejét.

6:12 van még hátra.

Előny a Vasasnak, Boskovics belövi (9:6).

Drasko Brguljant végleg cserével kiállítják.

Fórt kap az Eger, ez akár meccslabda is lehet. Varga II. Zsolt lövi el, Nagy Viktor a lefeleé tartó lövést kiüti szögletre. Varga II. Zsolt ismétel, másodszor a bal felsőt célozza, bemegy (9:5).

Katonás és Hosnyánszky küzdenek a labdáért, utóbbi szerzi meg.

Kovács Gábor nem tudja beadni, Drasko Brguljan lelopja a passzt.

Az Eger nyeri az utolsó ráúszást.

Gyenge ejtés a negyed végén, komoly előnnyel fordulhat az Eger az utolsó negyedre.

Az időkérés után Hosnyánszky belövi az előnyt (8:5).

Semannak megy a beadás, Steinmetz Barnát állítják ki róla, Gerendás György időt kér.

Jól védekeznek a hazaiak.

Labdát szerez hátul a vendégek védelme.

Két perc még a negyedből.

Kontra a Vasas ellen.

Graham a következő akciónál visszaállítja a kétgólos különbséget (7:5).

Ötméterest kap a Vasas, Katonás megy oda elvégezni, belövi a jobb felső sarokba (6:5).

Kávai Zoltán (Eger) piros lapot kap, elküldik a kispadtól.

Fórt kap az Eger, kontrával ér véget az előny.

Bundschuh középről lőhet zavartalanul, Nagy Viktor véd, hosszú indítása hajszálpontosan érkezik Boskovics kezére, aki ziccerben van, belövi (6:4).

Varga II. Zsolt szerez hátul labdát.

Bundschuh nagy labdát kap, rövid saroknál üresen marad, Nagy Viktor bravúrral véd.

Varga II. Zsolt lő középről, Nagy Viktor védi.

Két perc telt el a negyedből.

Steinmetz Ádám ellen kontra.

Hosnyánszky nagy gólt akaszt, hárommal megy az Eger (6:3).

Decker kap centerben labdát, víz alá viszi, kontra.

A Vasas nyeri a harmadik ráúszást.

NAGYSZÜNET

Drasko Brguljan hat méterről sok lóba után rálövi, fölé.

Steinmetz Barnát és Katonást is kiállítják a visszaúszásnál. Kettős fór tehát, ami gyakorlatilag ziccer. Biros biztos kézzel belövi kapás szélről (5:3).

Az Eger blokkol hátul, jól védekeznek.

Hosnyánszky beadja, Seman megkapja, azt fújják, hogy víz alá viszi a labdát az Eger centere.

Kiss Gergely beljebb araszol a szélről, nagy erővel ellövi, Kovács Gábor blokkolja ki a lövést.

Természetesen Kemény Dénes is kint van a meccsen.

Vámos nagyon messziről, középről lő. Szécsi könnyedén fogja.

Graham sokadszor is megindul, ezúttal jobb helyzetben tudja kapura vinni, belövi a rövidre (4:3).

Bundschuht kiállítják. Boskovics passzát Drasko Brguljan rálövi, Szecska kivadássza bravúrral a jobb alsó sarokba tartó lövést.

Graham hat méterről rálövi, Nagy Viktor nagyot véd.

Boskovics kap szabaddobást, hatalmas kapufát lő.

Mezeinek megy a bejátszás, nincs fújás, szerelik.

Három perc telt el a negyedből.

Fór a Vasasnak, Kiss Gergely szinte azonnal rálövi, Varga II. Zsolt blokkolja.

Katonás ellen ötméterest fújnak. Bátori lövi, Nagy Viktor jól mozdul, de kiváló a lövés, nem ér oda a kapus (3:3).

Grahamet indítja Szécsi. A kanadai rálövi, Nagy Viktor bravúrral véd.

Vörös ellen kontrát fújnak.

Kísértetiesen hasonló akció a túloldalon, ahol Bundschuh a befejezőember (2:3).

Biros nagyot küzd, nem tud labdát szerezni, Drasko Brguljanhoz kerül a labda, aki jól veszi észre a kapu előtt üres területre tempózó Steinmetz Ádámot, odateszi neki kézre, a csapatkapitány magabiztosan belövi a rövid sarokba (1:3).

Az Eger nyeri a második ráúszást. Lejár a hazaiak támadóideje, nem tudnak érdemi akciót kidolgozni.

Graham bűn rossz beadását Drasko Brguljan megszerzi.

Katonás szabaddobásból kapura tűzi, Szécsi véd.

Újabb hevesi helyzet marad ki.

Vámos szép gólt akaszt a jobb szélről a jobb felsőbe, nagyjából ugyanonnan, ahonnan az első meccsen (1:2).

Biros ejt Varga II. Zsoltnak. Pontosabban Steinmetz Barnához, aki lecsap a beadásra.

Fór a túloldalon is, Hosnyánszky a kiállított játékos. Steinmetz Ádámhoz kerül a labda a figura végén, de nem tud kapura lőni, odaugranak rá ketten és elveszik tőle a labdát.

Emberelőnyben az Eger, Boskovics másodpercek alatt labdát szerez.

Vörös pattint vagy nyolc méterről, fölé.

Naganumát hagyják lőni, Nagy Viktor simán véd.

Takács ellen kontra.

Hosnyánszky robog végig a szélen. Középre adja, Varga II. Zsolt érkezik, szerelni tudják.

Steinmetz Barna akar betörni, szerelik.

Hosnyánszky kiteszi bal szélre Bátorinak, aki Vámos blokkja mellett ellövi a rövid sarokba. Nagy Viktor nem ér oda, becsúszik a labda (1:1).

Két és fél perc telt el a meccsből.

Kiss Gergely lő gólt a jobb szélről (0:1).

Hosnyánszky és Biros passzolgatnak, a csapatkapitány beadja centerbe a labdát, Decker elkotorja a centertől.

A támadóidő végén Katonás csavart lövéssel próbálkozik, a lécet találja el.

Kontra Seman ellen.

A túloldalon Steinmetz Ádám elől szerez labdát a védelem.

Biros adja Bátorinak a labdát, aki rálövi a szélről, Steinmetz Barna kiblokkolja az alapvonalon túlra.

Az Eger nyeri az első ráúszást.

Kezdődik a mérkőzés!

Kiváló hangulat és telt ház van az egri uszodában.

A találkozó és élő közvetítésünk 18.30-kor kezdődik, addig érdemes elolvasni Szabó Zoltán esélylatolgatását.

14 régi hozzászólás

polo hozzászólása
polo35535
2012.04.28. 21:21

Mindenki a bírókkal van elfoglalva, pedig félidőben egyenlő volt a kiállítás sőt az utolsó negyedben is az Vasas kapott több fórt, hiszen Bruguljan végleges kiállításáért az Eger nem kapott előnyt. Persze az eredményjelzőn sok volt a hibapont, de ez nem a kiállítási arányt tükrözte.

2012.04.26. 23:03

Így mondjuk valóban izgalmasabb a bajnokság, hisz az Eger a hazai bírókkal a Szegedet oda-vissza verte, és a VASAS ellen is nyert egy meccset már, holott ez nemzetközi bírókkal egyszer sem sikerült egyik csapat ellen sem. Biztos a hazai bírók összetartanak és megélhetésük jobbátételéhez minél több meccs kell!! Tehát lehet, hogy nem tudatosan az Eger mellett csaltak és pl. nem állították ki Gerendást (nehogy már ne tudjon sírni vasárnap a szurkolók miatt, akiket-ha nem szól hozzá senki-akkor is provokál, mint ahogy ma is odajött tapsolni hozzánk). A szabálykönyv szerint Gerendás egyértelműen kiállítást érdemelt volna az üvegdobálásért, de akkor ki hisztizett volna vasárnap a Komiban?

cowk35527
2012.04.26. 22:55

na, akkor majd a komiban lesz bajnok a vasas.

punki35526
2012.04.26. 22:54

Érdekelne, hogy Draskot miért állították ki ezek a \"pártatlan\" bírók, akik közül Vogel utoljára egy éve vezetett meccset a VASAS ellen, véletlenül azt a meccset, ahol az Egernek kettővel kellett nyernie a VASAS ellen a bajnoki címért , és ezt sikerült is az utolsó negyedben teljesítenie, igaz abban a negyedben 6-1-es kiállítási arányt kapott az Eger, és abból egy kettős emberelőny is volt. Talán meg kéne már vizsgálni Vogel egri kötödéseit és Egerből származó átutalásait!!

punki35525
2012.04.26. 22:48

Azért az furcsa volt- objektív szemmel is talán, hogy az Eger a meccs első három negyedében sorra kapta a fórokat labda nélkül, míg a VASAS még akkor se kapott kiállítást, ha bejátszotta centerbe a labdát és a centerünk fejét letépték. A legjobb esetben nem kontrát, csak szabaddobást ítéltek, de kiállítást semmiképp sem. A negyedik (kozmetikázó) negyedben akkor is előnyt kapott 3-4 gólos hátrányban a VASAS tartaléksora, amikor egy egri csúnyán nézett rá. Így majdnem sikerült egyenlőre kihozni a kiállítási arányt! De csak majdnem !!

punki35523
2012.04.26. 22:42

demagistris-a hozzászólásod színvonala minősít!! Annyit segítek még nyelvtanból, hogy a Földi Laci nevét is nagybetűvel kell írni!! A VASAS-ét szintén! És nem csak azért , mert én szeretem őket, hanem azért , mert ezek tulajdonnevek, ha te tudod, hogy mi az.

qqcska hozzászólása
qqcska35522
2012.04.26. 22:07

demagistris - amikor Gerendás a kamerába telibe oridított Vogel felé eléggé ordenáré módon, az az angol királyi etikettnek felelt meg??? észrevehetnéd már, hogy a vesztes csapat edzője mindig szidja a bírókat (Gerenda is...). próbálj meg egyszer odaállni és fél másodperc alatt dönteni egy olyan szituban, amelyek ma voltak (és ezzel nem a bírókat védem). a Vasas ma nem tudott mit kezdeni a szoros emberfogással, de az érem másik oldala, hogy szégyen a vízilabdára, hogy egy Binder és Takács (igaz ő ma keveset volt bent) többet tud játszani, mint egy negyed...

belyuska hozzászólása
2012.04.26. 21:04

Talán egy háromszoros olimpiai bajnok nevét helyesen is le lehetne írni, úgy, hogy Kiss Gergő!

2012.04.26. 18:49