Magyarország-Románia - élő közvetítés

hozzászólás, 2012.07.05.

A Dublin Kupa nyitómérkőzése következik. A helyszínről követjük az eseményeket.

MAGYARORSZÁG-ROMÁNIA 16:6
G.:Madaras 4, Kiss G., Varga Dénes 3-3, Hosnyánszky, Szivós 2-2, Kásás, Varga Dániel

VÉGE!

Jut még idő egy magyar előnyre, de ez már kimarad.

Magyar fór, Vámos Marcika teszi fel a fához, balra, ahol Szivós behúzza - 16:6 - utolsó perc.

Busila is feliratkozik a góllövőlistára - 15:6.

Két perc még.

Hosi félig háttal húzza be a labdát - 15:5. (Nincs idő beírni a gólokat, mert máris jön a következő.)

Szép kombináció után Varga Dénes lő újabb gólt - 14:5.

Nagy Viktor nagyot véd.

Kásás átteszi a balszélről a jobbszélre, Madaras kapásból bevágja - 13:5. Négy és fél perec még a meccsből.

Román előny, Matei lövi be, Nagy Viktor bosszankodik, mert beleért - 12:5.

Kásás nyeri az utolsó ráúszást. Ráadásul ugyanő fejezi be a támadást, egy váratlan lövéssel - mintha zsinóron húzták volna a labdát - 12:4.

Nagy Viktor szépet véd, a támadásunk utolsó másodpercben Hosnyánszky "szokásos" távoli csavarja, a labda a kapufáról majdnem a félpályáig pattan vissza, a közönség pedig egy mberként felhördül.

Iosep lövése beakad - 11:4.

Magyar előny, értékesítése kivégzésnek megfelelő, Kiss Gergely hajtja végre - 11:3. Két perc még a negyedből.

Hosi egy sikeres blokkolása után kicsit összekap Chioveanuval, mindkettőjüket kiállítják.

Éppen lejár a támadóidőnk, amikor Kiss Gergely csavart lövése úgy beakad a hosszúban a vasnál, hogy nem is esik le - 10:3.

Csuvit kiállítják, a szünetben beállt Nagy Viktor véd.

Rövid kézitusa után megszerezzük a labdát. Lenyúlnak a bírók tőlünk egy Ádám-befordulás utáni ötöst.

FÉLIDŐ

Román előny jön és Negrean hátulró belövi - 9:3.

Madaras lövi újabb gólját - 9:2.

Előnyt kapunk, Varga Dániel értékesíti - 8:2.

Kásást kiállítják, Diaconu erős labdája Szécsi karjáról pattan a kapuba - 7:2. Három és fél perc van még félidőig.

Fórt kapunk, Varga Dumi a balszélről bedobja - 7:1.

Szécsi éles, veszélyes lövést véd szögletre. Román előny, Szécsi véd!

Gyorsan jön a válasz: Kiss Gergely sem adja alább a túloldalon - 6:1.

Megint Matei hozza el. A támadás végén Ghiban nagy gólt lő a hosszúba - 5:1.

Szivós lövésre szánja el magát és a labda szinte beviszi a kapus kezét a hálóig - 5:0.

Szivós kiállítása után Hosi blokkolja a lövést.

Újabb labdaszerzés, Madaras megúszik és simán bedobja a ziccert, mert addig vár, amíg a kapus el nem süllyed előtte - 4:0. Egy perc még a negyedből.

Jó a blokkunk, visszaúszásnál kiállítás, Kása végül élesen, húzásra beteszi Pufinak, aki nem számított erre.

Kásás labdát szerez. magyar előny - egyetlen passz kell csak és Madaras bedobja - 3:0.

Magyar előny, Hosnyánszky kivételesen a balszélről dobja be, a kapus szeme közé lőtt - 2.0. Túl vagyunk a negyed felén.

A túloldalon fór, Szécsi szögletre véd. A folytatásban újabb védés és megszerezzük a labdát.

Madaras bejátszásánál víz alá nyomják Varga Danit, nincs sípszó.

Szécsi szépet véd.

Az első fór a románoké - kivédekezzük.

Matei hozza el a labdát, de a támadás gyorsan befejeződik. Varga Dénes a balszélen megindul, aztán beteszi a labdát a kapus feje és a kapufa közé - 1:0.

Megtörtént a bemutatás, elhangzott a két ország himnusza, kezdődik a mérkőzés.

A találkozó magyar idő szerint 18.30-kor kezdődik.

Délelőtt jó hangulatú átmozgató edzésen vett részt a csapat. Másfél órával meccskezdés előtt indultak el a fiúk az uszodába, s mivel egy szállodában laknak a románokkal, ugyanabban a buszban utazott az ellenfél is. Az uszodába érve megtudtuk, hogy mind a 14 játékost nevezte a kapitány a mai meccsre, tehát várhatóan a nem olimpiai csapattag Vámos is játéklehetőséghez jut. A kapuban ma Szécsi Zoltán kezd. A bemelegítő magyar játékosokat sorra szólítják kamerával dolgozó stábok elé.

2012.07.05. 21:45

Nagyszerű, olimpiai bajnokhoz méltó bemutatkozás! Jó látni a sok gólt, góllövőt, és - igen - a nagy védéseket a tudósításban.