Szeged-Vasas - élő közvetítés

hozzászólás, 2012.11.23.

A bajnokság 7. fordulójának rangadója. Nagy a tét az alapszakaszban elérhető végső helyezés szempontjából.

SZEGED-VASAS 9:9 (1:2, 2:3, 5:3, 1:1)
G.: Szivós, Somogyi, Molnár 2-2, Török, Juhász, Kayes, ill. Angyal 3, Katonás, Steinmetz Á. 2-2, Oeler, Vámos

Az előny blokkolt lővéssel ér véget, 5 másodperc maradt, Szivós még a félpályáról rálövi, de Nagy Viktor véd.

Vincze Balázs visszacseréli Baksát.

27 másodperccel a vége előtt Hárairól kiállítják Szivóst. Földi kikéri második idejét.

Kezdődik az utolsó perc, rossz centerbejátszás után a Vasasé a labda.

Steinmetz Ádám
centerből akciógólt lő - 9:9

Az elmúlt percek zűrzavarát Vincze Balázs második időkérése szakítja meg. A meccsből két perc van hátra.

Younger kapufát lő. Megint megúszik a Vasas, most 3:2-ben, elrontott passzal ér véget a támadás.

Lefordul a Vasas, Angyal ziccerben ejt, de a labda nem éri el a kaput!

Brguljan kapufát lő és utána ki is állítják - Nagy Viktor kivédi Kunac ziccerét. Túl vagyunk az utolsó negyed felén.

Molnár Tamás
pontos labdát kap és két emberről is belövi kapásból - 9:8

Kimarad az előny, Kayes kezéből kicsúszik a labda.

Kayesről kiállítják Takácsot, Vincze Balázs kikéri első idejét.

Kayes centerben ziccerbe kerül, Nagy Viktor óriásit véd.

Ismét a Vasasé a labda. Decker kipontozódik, az előny kimarad.

Hőna kiállítása után Szivós telibe találja a felső kapufát, a kipattanó labdát Kayes kapásból belövi - 8:8

Nagy Viktor ejtést véd, gyors indítás után Szivóst kiállítják, Vámos ballal nagyot kanyarít, egész a hálóig - 7:8

Angyal
nagy lövése - akciógól - 7:7

2:39 a szünetig.

Kimarad egy Vasas-fór, átveheti a vezetást a Szeged. Emberelőnybe kerülnek. Somogyi be is dobja - 7:6

Molnár
centerben megkapja a labdát, és innentől nincs kérdés - 6:6

Csapó ejt - kapufa.

Három perc még a negyedből.

Szivós
erős kapáslövése Nagy Viktor karjáról pattan be - 5:6

Vámos lövését a Baksa helyére beállt Molnár Dávid szögletre védi.

Szivós
gyönyörűen leválik a védőről, jön a labda, egyből behúzza - 4:6

Már kiegészül a Szeged, amikor Oeler belövi - 3:6

Kayes blokk nélkül lőhet. Labdája az egyik kapufáról a másikra pattan, de nem gól. Fordulásnál a Vasas előnybe kerül, Földi László időt kér.

Oeler nyeri a ráúszást.

FÉLIDŐ

A túloldalon is előny - ez is kimarad.

Újabb hazai előny, kétszer is lőnek, de kimarad.

Kayes szerez kiállítást, Somogyi a góllövő - 3:5

A Vasas első előnye, hosszú játék után Katonás leghátsó emberként dobja be laposan, a kapufa mellé - 2:5

Juhász
nagy lövést mímel a jobbszélen, aztán ejt és a labda a kapufát érintve szédül be a hosszú oldalon - 2:4

Kontra Hárai ellen.

Most Baksa hárítja szögletre Csapó lövését.

A nagyed felénél vagyunk, Kayes kapásból kapura húz egy passzt, de Nagy Viktor belekaszál.

A Vasas hálójában a labda, de nem érvényes a gól kontra miatt. Gyors indítás és megint türelmesen kijátssza a Vasas az ideiglenes előnyt a ziccerig, Angyal második gólját lövi - 1:4

Oeler centerben löbböl - kapufa.

Molnár harcol ki fórt, eltelik lövés nélkül, majd blokk.

Vámos szabaddobásból zúgó kapufát lő.

Kontra Molnár ellen.

Kiss Csaba lövésénél Nagy Viktor szögletre hárít.

egész furcsa, "lassú ívű" ejtéssel juttatja a hálóba a labdát - 1:3

Brguljan hozza el a labdát.

Vámos majdnem a félpályáról lövi rá - nem sok híja volt, hogy a kapufáról a gólvonal mögé pattanjon.

Oeler lövését tolja szögletre Baksa. Így a negyed végéig a Vasas támadhat.

A meccs első kiállítását Molnár harcolja ki. A passzok után Török a balszélről kanyarítja be - 1:2

A Vasas támadásánál mindenki centerpasszt vár, de Angyal simán belövi - 0:2

Kontra után ismét a Szeged jön, Török éles lövése épphogy mellé megy.

Decker lövését Nagy Viktor tolja szögletre. 2:42 a szünetig. Török lövése a kapufáról fölé pattan.

4:3-as lefordulás után a Vasas végletekig kijátssza, majd Katonás Gergő a kapuba pöccint - 0:1

Oeler pattintott lövésénél Baksa már verve, de a labda centikkel a kapufa fölött megy el. A túloldalon centerakció - sikertelen.

Brguljan kényszerhelyzetből lő, Baksa megfogja a labdát.

Takács Bálint messziről lő, Baksa szögletre hárít.

Két és fél perc telik el az első kapura lövésig: Szivós lövését blokkolják.

A Vasas nyeri az első ráúszást.

A mérkőzés és élő közvetítésünk - a DIGI Sport Televízió élő adása alapján - 18.30 órakor kezdődik. Addig megtekinthető, mi történt eddig ebben a fordulóban.

3 régi hozzászólás

ikuvihar hozzászólása
2012.11.23. 21:41

Én a kupameccsen bosszankodtam ugyanezen. Az első félidőben 3X forgatta be Őt a Kayes, 4 vagy 5 támadásból. Az eredmény 1 büntető, egy gól és egy mellé.

Rolling hozzászólása
Rolling37908
2012.11.23. 20:11

Ha jól láttam, Hőna összesen három szegedi támadásnál volt a vízben, és mindháromszor 10 másodperecen belül kiállították, nem is a labdához a meccsen. A Szeged a 3 általa kapott fórból 2 gólt lőtt. Nem azt mondom, hogy rajta ment el a Vasas győzelme, kellett hozzá a 6-3 utáni 5 kapufa is, de azt gondolom, hogy az elmúlt 40 év legsemmit nem érőbb játékosa a Vasasnál. Annyira ügyetlen, hogy ha csak megmozdul az ellenfél felé, máris jön a kiállítás, és nem alaptalanul. Nem tud szerelni, nem tud helyezkedni. Az, hogy támadásban mit tud, vagy nem tud, az nem redül ki, mert nincs annyit a vízben. Egyébként valószínűleg ott is használhatatlan lenne. Az rendben van, hogy Boskovics haza akart menni, és egyébként is drága lett volna. Az is rendben van, hogy Tóth Marci nem vállalta az anyagi bizonytalanságot. Az viszont nincs rendben, hogy pl. Fülöp Bence helyett Hőna van a csapatban. Szép és fontos a család, de ennyire nem...