Perth: három győzelemmel a negyeddöntőben

hozzászólás, 2012.12.05.

Ifjúsági válogatottunk 16:5-re győzte le Egyiptomot, így pontvesztés nélkül nyerte meg csoportját, s jutott közvetlenül a negyeddöntőbe az ausztráliai U18-as világbajnokságon.

U18-as világbajnokság, csoportkör, utolsó forduló, Perth (Ausztrália)

Egyiptom-Magyarország 5:16 (0:4, 3:3, 2:4, 0:5)
Perth, Challenge uszoda, v.: Orikasa, Skovpina
Egyiptom: Akl, Mostafa Mohamed, Aklia, Abdellatif, Hassan, Ahmed, Yehia Mohamed, Mahmoud, El Shishtawy 1, Abbas 1, Sobhi 1, Abdelgawed 2.
Magyarország: György, Sánta 1, Jansik Sz. Sedlmayer 1, Berta, Manhercz 2, Zalánki 3, Gyárfás 1, Lőrincz 4, Szabó B. 1, Telegdy 1, Német T. 2. Szövetségi kapitány: Horkai György

HORKAI GYÖRGY a vlv-nek:

- Könnyed játékkal nyertünk, annyit nyújtva, amennyit kellett. Utána rögtön tartottunk még egy jó másfél órás kiadós edzést, úgyhogy el is fáradtak a fiúk. Minden kapott gólért leúszták rendesen a száz métert időre - persze ez mindenképpen megtörtént volna, de kell egy kis játék, hogy fenntartsuk a koncentrációt. Nehéz ilyen ellenféllel szemben, aranyosak voltak, nem is játszottak rosszul, de sokat csapkodtak, szerencsére nem sérült meg senki. Mostantól teljes erővel készülünk az ausztrálok elleni negyeddöntőre.

A magyar válogatott pontvesztés nélkül, három győzelemmel végzett az A csoport élén.

Fotó: Anthony Pearse