hozzászólás, 2012.12.15.

Az örökrangadó fénye kicsit megkopott, de azért a Honvéd-Vasas mégiscsak Honvéd-Vasas...

VÉGE - Honvéd-Vasas 3:8 (0:2, 2:3, 0:2, 1:1)
G.: Fülöp B. 2, Tóth B., ill. Steinmetz Á. 3, Drasko Brguljan 2, Vámos, Csapó, Fazekas

A végén még egy Honvéd-előny, Nagy Viktor kétszer is véd, de a dudaszó pillanatában Tóth Bendegúz a vízről behúzza a kipattanót - 3:8

Tóth Bendegúz végzi el a saját maga által kiharcolt ötméterest - Nagy Viktor kivédi.

Nagy Viktor véd.

Vámos Márton szabaddobásból nagy gólt lő - 2:8

Három perc van csak hátra, amikor Földi László is kikéri második idejét. Nincs fór.

A Vasas most már csak kijátssza a támadóidőket.

Újabb Honvéd-előny, Nagy Viktor megint hárít.

Mátyás lövését védi Nagy Viktor.

Az előny csak kapufát hoz.

Steinmetz Ádám a testvére mellől lő kapufát, visszaúszásnál emberelőnyhöz jut a Honvéd, Vad Lajos kikéri második idejét.

A negyedik ráúszást is a Vasas nyeri, most Brguljan révén.

Brguljan
a túloldalon egyenlő létszámnál talál be - 2:7

Előnyben a Honvéd, Fülöp lövését kivédi Nagy Viktor.

A fór Csapó szép góljával ér véget - 2:6

Másfél perccel a negyed vége előtt ismét előnyhöz jut a Vasas, Földi László időt kér.

A túloldalon is fór, Oeler lövését Fülöp blokkolja.

Hárait kiállítják Kiss Gergőről, de a vasas-védők leszedik a falba feladott labdát.

Vad Lajos egyenlő létszámnál időt kér.

Föl-le úsznak a csapatok, de a két kapus mindent véd.

Steinmetz Barna lövését védi Nagy Viktor. Lefordulna a Vasas, de Gergely jól jön ki a kapuból.

Megint Oeler szeri meg a labdát.

FÉLIDŐ

Steinmetz Ádám
centerpasszt kap, máris fordul és beteszi a kapufa mellé - 2:5

Fülöp Bence
nagy lövéssel szépít - 2:4

Megúszik Hárai, Gergely messzire kijön, de nem az övé a labda, sőt, ki is állítják. Kiss Gergely a vészkapus és sikeresen debütál.

Vasas-fór - kimarad.

Három perc még a térfélcseréig.

Tóth Bendegúz harcol ki ötméterest, Fülöp Bence értékesíti a büntetőt - 1:4

Most Hárai harcol ki kiállítást, Brguljan a balszélről bekanyarítja - 0:4

Kiss Gergely lő, Nagy Viktor véd.

Jansik második kiállítása - lövés nélkül telik el.

Előnyben a Vasas, két balkezes, Csapó és Vámos passzolgat, majd felteszik a falban álló Steinmetz Ádámnak, aki bevágja - 0:3

A túloldalon Gergely bravúrral tolja kapufára Vámos bivalyerős lövését.

A második negyed első érdemleges eseménye Nagy Viktor védése.

A Vasas kibekkel egy emberhátrányt, áma Honvéd még egy percig támadhat - eredménytelenül.

Gergely védi Angyal lövését.

Két és fél perc még az első negyedből.

Megúszik a Vasas és a fiatal Fazekas magabiztosan lő a hálóba ziccerből - 0:2

hasonló helyzetből lő - egyenlő létszámnál, lefordulás után -, mint az imént Oeler, de a vízre pattanó labda most becsapja Gergelyt - 0:1

A Vasas játszhat először előnyben, Oeler lövését védi Gergely.

Egy-egy eredménytelen támadás után Steinmetz Ádám helyzetbe kerül, de szerelik.

Oeler nyeri az első ráúszást.

A Honvéd-játékosok bemutatása előtt ünnepélyes külsőségek között, eredményeinek felsorolásával és egy nagy tortával köszöntötték Kis Gergelyt abból az alkalomból, hogy elérkezett számáéra a 400. magyar bajnoki mérkőzés.

Katonás könyökműtét miatt nincs, újra Steinmetz Ádám a piros-kékek csapatkapitánya.

A mérkőzést a DIGI Sport2 közvetíti, a fejlemények itt a vlv-n és a vodapolo okostelefonos alkalmazás segítségével is nyomon követhetők.