Vasas-Debrecen - élő közvetítés

hozzászólás, 2013.01.12.

A forduló rangadóján tartalékos mindkét csapat, ennek ellenére nagy küzdelem várható.

VÉGEVasas-Debrecen 12:6 (2:1, 2:2, 4:1, 4:2)

Két centerrel támad a Vasas és Steinmetz Ádám magas ívben átejti Mitrovicsot - 12:6

Debreceni előny, Giorgetti hátulról leadott pontos lövése után a labda a jobb felső sarokban köt ki - 11:6

Halek lövését blokkolják.

Gyöngyösi András időt kér.

Vindisch
szépen haszál ki egy hibát és a rövid kapufa mellett betalál a jobboldalon - 11:5

Nagy Viktor szép védése.

Az utolsó negyed felénél járunk.

A fór végén Fazekas nagyon szépen kanyarít a hosszúba - 11:4

Süveges kipontozódik, a Vasas időt kér.

Brguljan
hátul lóbál néhányat, majd egy nagy lábtempóval szokatlanul magasra emelkedik és bevágja a hosszúba - 10:4

Német Toni
újabb klasszikus centergólt lő - 9:4

Kállay lő, Nagy Viktor véd.

Megúszik a Vasas, de kontrát fújnak a bírók.

Oeler lövését védi Mitrovics.

Brguljan nyeri a ráúszást, kiegészül a Vasas.

Előnybe kerülnek a vendégek, de lejár az idő, megint sok múlik majd a ráúszáson.

Elfáradt a Debrecen.

Steinmetz Ádám a vízről, nyújtott karral, a fordulás ütemében húzza a hálóba a labdát - 8:4

Hőna lő - Mitrovics szögletre véd.

Oeler üresen marad a balszélen, jó sok lóbára marad ideje és végül a hosszúba lő - 7:4

Halek mellé lő.

Kimarad egy Vasas-fór.

A negyed felénél járunk.

Halek labdája a felső kapufa lapjáról a kapu elé pattan.

Német Toni centerpasszt kap, fordul, kitartja a labdát és gyönyörű gólt lő - 6:4

Oeler távolról pattint - szöglet.

Előnyben a vendégek, szépen végigpasszolják, már le is jár a fór, amikor Misics a baloldalról belövi - 5:4

Brguljan nullszögből kísérletezik, nem jön be, Mitrovics véd.

Giorgetti kapufát lő, a labda a félpályánál, a lelátón landol.

Mitrovics véd.

Misics nem éri el Giorgetti centerpasszát.

Már vége az előnynek, amikor a bal vállán tapaszokkal játszó Vámos hátulról, középről szépen átlő - 5:3

A ráúszásnál Vindisch kockáztat, elrúgja magát, a bíró észreveszi, Földi László máris kikéri idejét, hiszen előny van még kábé 15 másodpercig.

FÉLIDŐ

Az utolsó másodpercekben előnybe kerül a Vasas, nem erőltetik, hátha megnyerik a ráúszást.

Az előny végén Misics nagy helyzetben fejbe lövi Nagy Viktort.

Hőnát ismét kiállítják, a Debrecen időt kér.

Steinmetz Ádám a vízről kanyarít kapura, Mitrovics véd.

Kállay kapufát lő, a labda marad a Debrecennél. Előnybe kerülnek, de Korolija fölé lő.

Fazekas
ejt a balszélről ejt a hosszú sarokba, a labda a kapufa oldaláról pattan be - 4:3

Halek a rövidnél mejdnem betalál a kapufa mellett, de Nagy Viktor kivédi.

Süveges második kiállítása - ez most kimarad.

Takács kiállítása után Kállay lövését védi Nagy Viktor.

Mitrovics sapkaigazítása miatt áll a játék, előtte Gyöngyösi András gazdagabb lett egy sárga lappal.

Süveges kiállítása után addig passzolgat a Vasas, amíg le nem jár a fór, ám ekkor Oeler hátulról belövi a hosszúba - 3:3. Három perc telt el a negyedből.

Hőnát küldik ki és Halek Márton egy passz után közelről behúzza a labdát - 2:3

Steinmetz Ádámot szerelik a cenrterbejátszásnál.

Vindisch
gyönyörűen pattint a kapu jobboldalába - 2:2

Steinmetz Ádám leválik, klasszikus centergólt lő, de nem adják meg, mert eltartotta védőjét.

A várakozás két perce alatt elmondjuk, hogy a Szeged 13:8-ra nyert Egerben, a Bitskeyben az EKF ellen.

Fazekas távoli ejtését szögletre tolja Mitrovics. Majd Angyal lövését védi.

Misics szorongatott helyzetből húzza rá, Nagy Viktor véd.

Giorgetti nagy lövése a kapufáról pattan fel a légtérbe. Három és fél perc még a negyedből.

Lefordul a Vasas, de nem tudják megoldani az előnyös helyzetet.

Vámos
középről, hátulról lő kapufás gólt - 2:1

Vindisch lövését védi Nagy Viktor, a kipattanót megszerzi a Vasas.

Brguljan
a támadóidő lejártakor lő nagy gólt - 1:1

Misics
szép labdát kap, befordul és máris vezetnek a vendégek - 0:1.

Az egykori Vasas-játékos, Vindisch nyeri az első ráúszást.

És itt a szenzáció! A Vasasban bemutatkozik Német Toni, a KSI centere, aki kettős igazolással játszik (mint korábban Vámos Márton). Ő az a fiatalember, aki a decemberi korosztályos világbajnokságon, Perth-ben a torna legjobb játékosa lett.

A tabella harmadik helyezettje az ötödikkel találkozik. Élő közvetítésünk 17.15-kor kezdődik.

A vendégeknél Varga Tamás épphogy felépült betegségéből, de nem játszik, Komlósi visszavonult, Weszelovszky pedig családi okból Szentesre költözött. A házigazdák a kézműtét után lábadozó Hárait nélkülözik, s erősen kérdéses a csapatkapitány Katonás Gergő szereplése is.

A forduló kora délutáni első meccsén az OSC idegenben 7:4-re legyőzte a Ferencvárost.