Oroszország-Magyarország - élő közvetítés

hozzászólás, 2013.01.30.

Megkezdi szereplését Benedek Tibor szövetségi kapitány válogatottja. A színhely Volgográd, a tét az, hogy Magyarország három mérkőzés után is megőrzi-e pontveszteség nélküli első helyét Világliga-csoportjában. Szöveges élő közvetítésünk a helyszínről a vlv és a vodapolo olvasóinak.

BENEDEK TIBOR a vlv-nek:

- Tudtuk, hogy nehéz lesz és ez be is igazolódott - Oroszországban játszottunk. Ráadásul nagy teher volt a csapaton, beleértve engem is. A feladatunk az volt, hogy szép játékkal vagy csúnyával, mindegy, csak nyerjük meg ezt a meccset. 5:1-nél a bírók hibáztak, nem adtak meg nekünk egy ötméterest, ezután álltak fel az oroszok, amire 6:1-nél nem nagyon lett volna lehetőségük. A csapat teljesítette feladatát.

VÉGE - Oroszország-Magyarország 7:10

Nagy Viktor véd, lepereg az óra.

Orosz előny, Liszunov harmadik gólját lövi - 7:10.

Kezdődik az utolsó perc.

Na. Szivós bebiztosítja a győzelmet - 6:10.

Orosz előny - Nagy Viktor-védés - kétszer.

Nagy Viktor kivédi Asajev ötméteresét! 3.10 még.

Nagy gólt dobunk, de hogy ki, azt később mondom meg! (Varga Dani volt, aki ezzel saját, 6:8-as meccstippjét tette megvalósíthatatlanná... - a szerk.)  - 6:9

A fór adta lehetőségnek Nagy Viktor keze szab határt. Nagy védés volt!

5.20-nál vagyunk, amikor hazai előny és időkérés.

Vámos
a jobbszélről olyan "elnézős" gólt lő, amilyet Dumi szokott. Elcsendesül a csarnok - 6:8

Előnyhöz jutunk, Benedek időt kér, de a fór sajnos kimarad. A túloldalon kapufa.

Miénk a labda, de áll a játék, mert a kosár fent maradt a víz színén.

Most jelzem, hogy lefújás után pár perccel azonnali, kétmondatos Benedek-értékelés, majd este sok videónyilatkozat, fotó és valamikor meccs öszes gólja a stáb felvétele alapján.

"Megnehezedett" a meccs, az kétségtelen.

Varga Danit kiállítják, Szivós nagyot blokkol, utána úgy örül, mintha gólt lőtt volna.

Liszunov
talál be, emberelőnyből - 6:7. egy perc még a szünetig.

Varga Dani váratlanul elengedi, de csak kapufa.

Nagy Viktor hatalmasat véd.

Rizov-Alejnyicsev
ismét betalál előnyből - 5:7

Ismét Bátori szerzi meg a labdát, de fölé lövünk.

Nagyon fegyelmezetten, jól játszik a magyar válogatott. Varga Dani kiválóan irányít, Kicsi tarthatatlan és sok embernek el-elsül a keze.

FÉLIDŐ

Mivel kicsit megtorpantunk, Török Béla gólját jogos nagyon fontosnak nevezni, fórból lövi a center helyéről - 4:7.

Ezt a hátrányt nem tudjuk kivédekezni, Rizov-Alejnyicsev második gólját lövi - 4:6.

Mezei Tamást kiállítják, az oroszok időt kérnek. Itt van időm elmondani, hogy Mezei Tamás mellett Bedő Krisztián is vízben volt már, tehát két újoncot avatott a magyar válogatott!

Nagy Viktor kétszer is remekül hárít szögletre, majd elhozza a labdát a bejátszásnál. Másfél perc még a félidőig.

Kihagyunk egy előnyt, talán ez volt az első, de legfeljebb a második.

Igen. Most orosz előny jön és Liszunov átlő - 3:6.

Az egy ide, egy-oda alapon menetrendszerűen érkező magyar emberelőny gyorsan véget és, Kis Gábor középről iszonyú erővel húzza be a labdát - 2:6.

Újabb orosz előny, és Rizov-Alejnyicsev a balszélről most betalál - 2:5.

Bátori Bence nyeri a ráúszást. A támadás végén ötméteresgyanús szerelés, de nincs sípszó.

Most nézem, teljesen megtelt az uszoda mindhárom lelátója, de úgy, hogy a lépcsőkön és a felső részen is nagyon sokan állnak. Jó a hangulat, bár a magyar góloknál kicsit lecsendesül a közönség - szerencsére.

Megint kivédekezünk egy hátrányt, majd a túloldalon Hosnyánszky egyenlő létszámnál hátulról elengedi - előbb a labdát, majd az öklét, ugyanis nem véletlenül rázza nagyon - 1:5

Folytatódik az eddigi forgatókönyv - kimarad az orosz lehetőség, míg a másik oldalon fórból Szivós óriási gólt lő - 1:4. Másfél perc a szünetig.

A túloldalon fór jön - Varga Dániel könyörtelen - 1:3

Megint hátrányba kerülünk - kivédekezzük.

Nagy Viktor szépen véd egy lövést, de a kipattanónál ötméterest ítélnek ellenünk. A  büntetőt Asajev bedobja - 1:2
A következő hátrányt is sikerül kivédekeznünk, még nem tartunk a negyed felénél.

Bátori
szánja el magát lövésre jobbról, ahogy otthon oly sokszor megszoktuk. És most is gól - 0:2. Két támadás, két gól.

Centerlabda Kicsinek, fórt kapunk. Kis Gábor ráhúzza középről, kapufa, a kipattanóra Török Béla ugrik elsőnek és bepöccinti a labdát, máris vezetünk - 0:1.

Az oroszok nyerik az első ráúszást. Deckert kiküldik - Nagy Viktor véd!

Megtörtént a bemutatás, eljátszották a két ország himnuszát. Hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Az uszoda még üres, a mieink az öltözőben taktikai értekezletet tartottak, s most kezdik a bemelegítést. Fény derült a sapkaszámok "rejtélyére": a 3-as sapkát Bátori Bence viseli, a 4-est Salamon Ferenc, az 5-öst Vámos Márton. Decker Ádám Kiss Gergő egykori sapkájában, a 7-esben játszik majd. Mezei Tamás a 12-es, Bedő Krisztián a 13-as. Fontos tudnivaló, hogy döntetlen nem lehetséges, amnnyiben a rendes játékidő végén egyenlő az állás, azonnal (hosszabbítás nélkül) ötméteresek következnek. Ha így lenne, akkor a győztes csak két pontot kap és a vesztes is gazdagodik eggyel.

15 régi hozzászólás

buvar-kn hozzászólása
2013.01.30. 19:28

Huuudejooo!! Gratula az egész csapatnak! Csak így tovab!

AlonSolya hozzászólása
2013.01.30. 19:08

Gratulálok! :D

hiribi hozzászólása
hiribi38462
2013.01.30. 18:56

Én is féltem egy kicsit. Szép volt fiúk !!! Hajrá, hajrá, hajrá !!!

Chicago hozzászólása
Chicago38461
2013.01.30. 17:58

Gratula Tibinek es az egesz csapatnak. Jo kezdes, amit remeltunk azert, mert nagyon fontos a jo start a jov szempontjabol is. Hajra fiuk, csak igy tovabb!

2013.01.30. 17:15

Őszintén megmondom én fel voltam készülve egy rossz eredményre. Minden elismerésem, ez egy értékes győzelem odakint.

Tomute hozzászólása
Tomute38457
2013.01.30. 17:07

Egyértelmű: Benedek nagyot hibázott! Nem csak a végeredményt nem találta el, de még a gólkülönbséget is 50 (azaz ötven) százalékkal elrontotta! El kell gondolkodni a folytatáson! Ejnye! Meg bejnye!

B (régi) hozzászólása
2013.01.30. 17:05

Ezt a meccset Nagy Viktor nyerte meg azzal, hogy amikor feljöttek az oroszok egy gólra, lehúzta rolót. Debrecenben ennél több kell. Viszont kapusposzton megvagyunk.

vasasadam hozzászólása
2013.01.30. 17:04

Azt hiszem, elég jól gyakorolhattuk az emberhátrányos védekezést... Szép volt Fiúk! Csak ezen az úton tovább, majd jönnek a nagy sikerek megint. (lehet, hogy évek múlva,de nem az a lényeg!!) A közvetítésért pedig gratulálok, elég jól sikerült sorok kerekedtek ki.

2013.01.30. 17:03

Pedró hozzászólása
Pedró38452
2013.01.30. 16:54

Hát, ha \"nagy\" gólt dobtunk, akkor azt a Viktor dobta, nincs szükség a későbbi megmondásra!

2013.01.30. 16:52